Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
CODURI DE REDUCERE de 20% pentru MII de produse!
Descarca noua aplicatie iDevice.ro!
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 81 to 100 of 135
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Puteti incerca asta:

-Conectati telefonul in modul DFU si restaurati-l cu iTunes (fara SIM introdus)
    -Conectati telefonul in modul DFU si deschideti aplicatia "iPhone_4_Hacktivate_tool" sau aplicatia folosita in clipul de mai jos

http://www.youtube.com/watch?v=5cXRlk0OJSU
    In descrierea clipului aveti si link de download

-Introduceti SIM-ul si configurati telefonul ca iPhone nou.
    -Jailbreak cu evasion 7
    -Incercati sa activati Facetime. Spun "incercati" pentru ca din experienta proprie se activeaza greu chiar si pe un terminal care nu e blocat in iCloud. Daca activati Facetime veti putea vedea telefonul in iCloud. E foarte important sa activati Facetime !!!
    -In pagina de iCloud, blocati telefonul si apoi dati click pe "Erase". Telefonul se va inchide si va apare logo-ul Apple si bara de progres. Va dura ceva timp pana se va inchide telefonul dar e foarte important sa asteptati.
    -Conectati telefonul in "Recovery mode" si nu in DFU si restaurati cu iTunes
    -Configurati telefonul ca iPhone nou
    Telefonul folosit: iPhone 4, neverlock, modem 04.12.09, capacitate 8GB prima revizie. Pe cele cu Rev. A, nu ma pot conecta cu SSH_Ramdisk_tool
    Nu am incercat cu telefoane care au carrier lock si simlock.
    Primul telefon pe care l-am scos din iCloud nu i-am facut jailbreak pentru ca aplicatia "iPhone_4_Hacktivate_Tool" nu era disponibila la momentul respectiv. Si totusi a mers... Nu stiu cum dar a mers. Norocul prostului probabil

Bafta !

-

• Sustine comunitatea!

advertising
      iDevice.ro
      Nu are nici un fel
      de influenta asupra modului
      incare sunt afisate reclamele
      de catre Google.

Apple for life Array 61pry's Avatar
    Terminal
    iphone 4G GSM, 4s 7.0.3, 5 7.0.3
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Sn0wbreeze
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange Ro
    Game Center ID
    61PRY
    Feedback Score
    0
    Cred ca ai avut noroc, la mine tot fara gsm

Sent from my iPhone using Tapatalk
    E ceva īn neregulă dacă ai īntotdeauna dreptate!!!

Feedback Score
    0

Feedback Score
    0
    Quote Originally Posted by lapua View Post
    Poti sami dai videoclipul in privat te rog si mai multe amanunte pentru a incerca si eu pe un iphone 4

Feedback Score
    0
    Salut , totul a decurs ok pana la punctul de a activa facetime ... cum activez facetime ?

Cand vreau sa ma loghez pe facetime imi spune autentificare esuata .

Apple for life Array 61pry's Avatar
    Terminal
    iphone 4G GSM, 4s 7.0.3, 5 7.0.3
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Sn0wbreeze
    Orange Ro
    Game Center ID
    61PRY
    Feedback Score
    0
    Pikayo, tocmai asta e problema. La facetime tot tre sa incerci pana reusesti. Unii au reusit altii nu .

Sent from my iPhone using Tapatalk
    E ceva īn neregulă dacă ai īntotdeauna dreptate!!!

Feedback Score
    0
    el sa activat pe contul nou ... fiindca si itunes il vede activat si am primit si mail ... acm cu facetime ...numai stiu ce sa'i fac

plus ca notiele le sincronizeaza
    Last edited by pikayo; 02-10-2014 at 07:14 PM.

Feedback Score
    0
    Quote Originally Posted by pikayo View Post
    el sa activat pe contul nou ... fiindca si itunes il vede activat si am primit si mail ... acm cu facetime ...numai stiu ce sa'i fac

plus ca notiele le sincronizeaza
    Eu cand fac ca in video tot nu imi apare sa il setez ca un nou iphone imi apare sa bag contu de icloud ...

Feedback Score
    0
    Quote Originally Posted by johnyno1 View Post
    Eu cand fac ca in video tot nu imi apare sa il setez ca un nou iphone imi apare sa bag contu de icloud ...
    Am reusit sa activez si facetime acum ce mai este de facut mil vede si in icloud dar zice ca e offline

Feedback Score
    0
    cum ai reusit sa activezi facetime?

Feedback Score
    0
    Prima data mia zis ca imposibil de conectat apoi ma conectat dar acum nush ce sa mai fac imi apare iphone in icloud dar e offline..

Member Array
    Terminal
    iPhone 5 & 4S
    Versiune de iOS
    iOS 7.1
    orange
    Feedback Score
    0
    Baieti, uitati la ce m-am gandit eu.Acum a aparut vulnerabilitatea aceea in iOS prin care inlaturi contul de iCloud din iPhone.Am facut lucrul acesta si am bagat un alt cont de iCloud, iar telefonul mi-a fost descoperit in Find My iPhone si puteam rula sunet sau pune passcode fara probleme.Oare daca stergi telefonul de pe contul de iCloud pe care l-ai bagat tu prin metoda aceea, Activation Lock oare ce cont o sa-ti ceara?Contul initial sau cel de pe care a fost facuta stergerea?As vrea sa stiu daca a facut cineva asa ceva sau daca ar vrea sa faca daca se simte stapan pe telefon (stie toate conturile de iCloud si parolele asociate cu telefonul lui).

Feedback Score
    0
    Quote Originally Posted by styles18 View Post
    Baieti, uitati la ce m-am gandit eu.Acum a aparut vulnerabilitatea aceea in iOS prin care inlaturi contul de iCloud din iPhone.Am facut lucrul acesta si am bagat un alt cont de iCloud, iar telefonul mi-a fost descoperit in Find My iPhone si puteam rula sunet sau pune passcode fara probleme.Oare daca stergi telefonul de pe contul de iCloud pe care l-ai bagat tu prin metoda aceea, Activation Lock oare ce cont o sa-ti ceara?Contul initial sau cel de pe care a fost facuta stergerea?As vrea sa stiu daca a facut cineva asa ceva sau daca ar vrea sa faca daca se simte stapan pe telefon (stie toate conturile de iCloud si parolele asociate cu telefonul lui).
    Cum til gaseste offline ??

Member Array
    Terminal
    iPhone 5 & 4S
    Versiune de iOS
    iOS 7.1
    orange
    Feedback Score
    0
    Eu ma refer la telefoanele care au un cont de iCloud introdus (sunt active, se pot folosi fara nicio problema), dar proprietarul nu mai stie parola contului sau.Am incercat eu si ti-l vede online in iCloud, ti-l localizeaza fara probleme.Oare daca i-ai da stergere din acel cont ti-ar cere tot contul initial care a fost scos prin vulnerabilitatea iOS-ului?Vreau sa stiu deoarece am pe cineva care are probleme cu contul de iCloud si as vrea sa fac sa scape definitiv de el.

Feedback Score
    0
    Nu poti sa il bagi linstit til va cere pe cel care o sa il bagi

Member Array
    Terminal
    iPhone 5 & 4S
    Versiune de iOS
    iOS 7.1
    orange
    Feedback Score
    0
    Sincer sa fiu, nu sunt sigur si mi-e cam frica sa ma risc deoarece la mijloc sta un iPhone 5.Daca cumva testezi sau stii cu siguranta ca a facut cineva asa ceva si merge, astept un mesaj.

Feedback Score
    0
    Sincer nu am incercat mai intreaba dar deodata ce s-a descoperit acest bug nu are cum sa iti mai ceara contul vechi :P Bafta

Feedback Score
    0
    Hei, băieți! īn cazul īn care unii dintre voi blocat pe ecran de activare icloud după actualizarea la iOS 7.0 7.0.1 7.0.2 7.0.3 7.0.4 7.1b1 și acum ecran de activare cere ID-ul icloud și parola pe care tu nu știu și chiar nu " t au de contact a proprietarului inițial al dispozitivului, atunci sunteți la locul potrivit. Eu vă va ieși din această problemă. Eu am o soluție permanentă pentru activarea icloud.

Vă rugăm să rețineți: TOATE iDevices SUNT ACCEPTAT ACUM

Rețineți un alt lucru pe care această soluție nu este gratuit și este plătit la un preț rezonabil. așa că, dacă sunt de acord, atunci contactati-ma la Skype: pine.apple269

Nush ce sa zic acest individ spune ca deblocheaza orice iphone instant pe baza de imei cu doar 50$ ...

Feedback Score
    0
    Quote Originally Posted by lapua View Post
    O fi sirian ...
    Da e, am tradus eu pe google daia ..

Moderator Array Man's Avatar
    Terminal
    Ipad 2 3g 32gb
    Versiune de iOS
    IOS 6.1.2
    Jailbroken cu
    Evasi0n
    Cosmote, МегаФон, Orange, Moldcell
    Game Center ID
    Joaca s-a terminat!
    Feedback Score
    0
    Fara offtopic in theard-uri, aveti cafenea-ua pentru "taclale", ce era off am sters.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)