Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Descarca noua aplicatie iDevice.ro!
Results 1 to 15 of 15
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Terminal
    Iphone 4
    Reteaua de telefonie mobila
    Vodafone
    Feedback Score
    0

Service iphone 4 display

Salut. A mai inlocuit cineva vreun ecran de iphone 4 pana acum? m-am interesat si cea mai convenabila solutie ar fi la cei de la MondoGSM. Au ansamblu geam+digitizer+display la 300 ron sau 350 ron.Daca a mai inlocuit cineva, as vrea sa aflu impresii(daca se inlocuieste tot cu retina display, adica daca e totul original) si mai multe detalii. Multumesc

• Sustine comunitatea!

advertising
      iDevice.ro
      Nu are nici un fel
      de influenta asupra modului
      incare sunt afisate reclamele
      de catre Google.

iDevice senior Array
    Feedback Score
    0
    La banii aia nu este nimika original si defapt oficial pe piatza nu ai piese originale, numai in serviciile autorizate, Daca ai mai desfacut din cand cate ceva nu este deloc dificil sa schimbi ecranul la un iphone, migalos da este pt ca totul este minuscul si-ti trebuie surubelnita de ceasornicar

Terminal
    Iphone 4
    Vodafone
    Feedback Score
    0
    Vreau opinii doar de la cei care au schimbat display la iphone 4.

iDevice Master Array catanzaro27's Avatar
    Jailbroken cu
    PwnageTool
    Orange
    Game Center ID
    catanzaro27
    Feedback Score
    1 (100%)
    Ala e pretul piesei insa nu e original. Daca intri pe www.gsmnet.ro vei gasi piesa la 294 ron si cuprinde geam cu digitizer si lcd dar nu te lasa prostit de faptul ca spun cum ca piesa ar fi originala ca nu e. Va arata telefonul ca nou, nu e problema insa nu e original. Cum spunea colegul de mai sus nimic nu e original ca piese gsm la noi pe piata. Singurele locuri unde se pun piese originale e in service-urile producatorului, iar la noi in tara nu exista reprezentanta Apple si nici service al acesteia.

Acum sa merg mai departe cu ideea principala, daca service-ul te taxeaza la doar 300 ron e pret bun, inseamna ca nu te ia manopera insa ma indoiesc. Depinde si ce iti vor schimba in telefon. Daca ai ecranul spart, banuiesc ca de asta il duci la reparat, e posibil sa ai spart doar geamul cu digitizer de la exterior si lcd-ul sa fie intact, caz in care astia din service te fac de bani pt ca iti schimba doar geamul cu digitizer, lcd il lasa acolo si te taxeaza pt toate piesele.

In fine, ideea e ca ar fi mai bine sa desfaci tu telefonul si sa vezi ce dus si ce nu. Apoi cumperi piesa si aia e. Daca nu te pricepi n-ai ce face si tot la service ajungi caz in care nu ai control asupra nimic si ce spun ei e lege.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Terminal
    Iphone 4
    Vodafone
    Feedback Score
    0
    in primul rand as vrea sa clarific un lucru. iphoe ul meu are geamul ft zgariat. atat. digitizerul si displayul nu au nimic. dar am citit ca nu se pot schimba separat, ele fiind lipite. cei de la service mi au zis ca imi dau displayul vechi inapoi.
    P.S. Istyle din bucuresti nu e service autorizat apple?

iDevice Master Array
    Terminal
    Iphone 4S 32gb Black
    Versiune de iOS
    ios 5.1
    Jailbroken cu
    redsn0w 0.9.3 6b
    Cosmote
    Game Center ID
    [] K0LL []
    Feedback Score
    0
    eu am schimbat la un iphone 3gs touchscreen-ul si ma costat cam 2 mil cu tot cu manopera (montarea) ... si am lam schimbat la "*" dar la iphone 4 cam 2-3 mil te costa dar nu o sa gasesti piese originale
    Last edited by mikeru; 04-23-2012 at 03:09 PM. Reason: reclama o faci īn altă parte.

Terminal
    iPhone 4 16GB neverlock
    Versiune de iOS
    iOS 5.1.1
    Jailbroken cu
    Redsnow
    Cosmote
    Game Center ID
    maryan_wrc
    Feedback Score
    0
    Eu am gasit un iphone 4 pe la cineva prin oras, unul de 16GB negru vrea 800 Ron pe el cu geamul fata crapat, se poate umbla pe el este functional 100% doar ca la i4 se schimba cu tot cu display, am gasit unele pe ocazii la 200 de lei si unele la 140 lei si nu stiu ce sa fac, e proasta afacerea ? adica as ajunge pe la 1000 RON iPhone 4 16GB

iDevice Master Array
    Terminal
    Iphone 4S 32gb Black
    Versiune de iOS
    ios 5.1
    Jailbroken cu
    redsn0w 0.9.3 6b
    Cosmote
    Game Center ID
    [] K0LL []
    Feedback Score
    0
    @Maryan3GS. este buna ideia ta un iphone 4 10 mil 16 gb ...dar daca schimbi ecranul ..acel eran schimbat nu va fi la fel ca cel original

Terminal
    iPhone 4 16GB neverlock
    Versiune de iOS
    iOS 5.1.1
    Jailbroken cu
    Redsnow
    Cosmote
    Game Center ID
    maryan_wrc
    Feedback Score
    0
    da asa este nu e ca unul original dar nu as da nici 1300 ron acum pe un alt telefon la pretul asta am vazut ca se invart si parca erau mai ieftine, am un coleg care a luat iphone 4 32 GB cu 1100 RON iar acum eu gasesc la 12-13 mil 16 GB, doar ce am reparat 3gs`ul si are ceva chestii acum care nu imi mai plac la el... cu toate ca este in stare perfecta de functionare

Super Moderator Array mikeru's Avatar
    Terminal
    iPhone5 / iPad3 WiFi
    Versiune de iOS
    iOS 7.0.4
    Jailbroken cu
    evasi0n7
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    7 (100%)
    totuși.. thread-ul ăsta e pentru 3gs sau 4? că ultima postare mă induce īn eroare.

vedeți cu off-topicul
    /m.r.
    ți-a fost de folos răspunsul meu? apasă steluța din stānga și spune-mi asta

Terminal
    iPhone 4 16GB neverlock
    Versiune de iOS
    iOS 5.1.1
    Jailbroken cu
    Redsnow
    Cosmote
    Game Center ID
    maryan_wrc
    Feedback Score
    0
    promit ca este ultimul post offtopic, este vorba despre un iphone 4 pe care eu l`am gasit cu 800 de ron sa il cumpar cu geamul crapat, iar spre final am scris despre telefonul meu actual un iphone 3gs care a fost reparat iar tipul de la service mi`a spus ca a pus casca pe direct cea ce nu imi convine deloc si plus ca atunci cand suna telefonul daca apas pe display pe partea dreapta unde este motorasul de vibratie face urat ca si cum ar atinge in display ceva si vreau sa il vand acum... si sa imi iau un i4 si nu stiam daca e bine sa il iau pe cel cu geamul crapat... nu e cu suparare daca dupa ce citesti mesajul asta il stergi sa nu poluam topicul lui enacheionut1991

Terminal
    iPhone 4 16gb
    Versiune de iOS
    ios 6.1.3
    Feedback Score
    0
    Am geamul putin zgariat. Si butonul home nu functioneaza perfect. Ma gandeam daca tot inlocuiesc butonul home sa schimb si display-ul. Se merita un display din cele afisate pe toate site-urile? Si care spun ca sunt originale. Are cineva asa ceva montat? E vreo diferenta?

Moderator Array apple.center's Avatar
    Terminal
    iPhone 3Gs
    Versiune de iOS
    iOS 6.1.6
    Jailbroken cu
    RedSn0w
    Orange RO
    Feedback Score
    2 (100%)
    @AtomG s-a mai discutat acest aspect, daca lcd-ul costa in sine ca piesa 120-250 lei este fake daca costa 300-400 lei este original.

Ma refer la furnizor serios (sunt cazuri de indivizi care vand lcd-uri chinezesti ca originale la 300 lei. Trist este ca la prima vedere nu prea se observa.

Diferentele fine sunt in afisarea culoriilor, in luminozitate si contrast, in rezistenta la zgarieturi si crapaturi chiar si pa amprente, cateodata la precizia digitizerului. Acestea ar fi doar cateva fine diferente intre cele doua variante de lcd montate in utilizare. Fizic ca piese avute in mana se disting destul de usor.

Terminal
    iPhone 4 16gb
    Versiune de iOS
    ios 6.1.3
    Feedback Score
    0
    Am inteles. Stii un service serios in bucuresti? Joi ajung prin bucuresti si as rezolva aceasta problema.

Moderator Array apple.center's Avatar
    Terminal
    iPhone 3Gs
    Versiune de iOS
    iOS 6.1.6
    Jailbroken cu
    RedSn0w
    Orange RO
    Feedback Score
    2 (100%)
    Hmm,

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread