Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
SummerFest 2014: MII de PRODUSE la PRET REDUS intr-un Black Friday de vara!
Descarca noua aplicatie iDevice.ro!
Results 1 to 2 of 2
    iDevice senior Array
    Feedback Score
    0

iphone 4s no wifi

salutare la toata cominitatea.
    Am ceva timp de cand nu am mai intrat pe acest forum vad ca a mai progresat, forte bine, moderatori noi etc etc...
    Am sa postez un video facut de mine la un iphone 4s ce mia intrat la reparat, problema este la wifi. pur si simplu se dezactiveaza cand este expus la o temperatura normala, 15-30Ēc probabil si la mai mult.
    persoana ce mi la adus mia spus ca merge foarte bine afara in frig, daca nu este frig wifi-ul nu se poate activa.
    Spre surpriza mea ceea ce spunea clientul a fost adevarat.
    Am bagat telefonul circa 2 min la congelator si wifi-ul sa putut activa cu succes, la circa 10 minute cand sa incalzit ia disparut adresa de mac si butonul on/off sa facut grii. proces repatat de cateva ori.
    mam gandit ca poate este contact imperfect am desfacut placa wifi-ul este perfect, lam expus la umezeala sa faca mai bine contact, nimica, il pun la frig merge
    Rog pe cine se pricepe sa faca un comentariu, tare ciudata este treba, telefonul are garanti il pot duce sa mil schimbe, dar eu vreau sa vad daca cineva a mai avut aceasta problema si daca sa putut solutiona.

• Sustine comunitatea!

advertising
      iDevice.ro
      Nu are nici un fel
      de influenta asupra modului
      incare sunt afisate reclamele
      de catre Google.

Super Moderator Array xchris's Avatar
    Terminal
    iPhone4 32Gb
    Versiune de iOS
    4.3.3
    Jailbroken cu
    Redsn0w
    Reteaua de telefonie mobila
    Cosmote
    Feedback Score
    0
    3G,3Gs,4,etc...au un senzor de temperatura a CIP-ului implemetat in el.
    Decalibrarea senzorului fizic sau software duce la ceea ce ai intampinat tu!
    Cu alte cuvinte,trebuie schimbat IC-ul!E modulul de langa audio IC(cel cu probleme de microfon) .

BR
    Just a Fish in Apple World...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)