PDA

View Full Version : Iphone 5 32gb neverlocked sigilat 1900 roni....!?!?!

kickyaazz
01-24-2013, 01:57 PM
se poate sterge...

kickyaazz
01-24-2013, 03:37 PM
aveti grija ca este un tip...pe un site de la noi de vanzari diverse. foarte cunoscut (nu dau nume) care vinde iphone 5 32gb neverlocked la 1900 roni. Tipul este dispus cica sa trimita cu verificare colet etc. dar vrea sa se foloseasca de garantia escrow ( il citez: "Astfel va trebui sa platiti dumneavoastra pretul de achizitie direct in contul ****ii.ro,eu voi trimite produsul la adresa dumneavoastra, aveti 3 zile la dispozitie sa verificati produsul,****ii va debloca suma de bani catre mine ,numai dupa ce dumneavoastra va ve-ti da acordul cu privire la calitatea produsului. Practic prin Escrow, ****ii protejaza produsul si suma de bani implicata in tranzactie., comisionul va fi de 3,6 % din valoarea tranzactiei ,comision pe care va trebui sa il platiti dumneavoastra intrucat va trebui sa platesc taxele de transport. Daca sunteti interesat astept raspunsul dumneavoastra " ) intradevar a existat pe okazii un asemenea serviciu. "crimihaile" ii numele utilizatorului

mikeru
01-24-2013, 04:00 PM
interesant.
am auzit de garanția cu pricina, dar n-am studiat problema
și unde-i catch-ul?

kickyaazz
01-24-2013, 04:02 PM
am sa pun aici un link cu cineva patit.. se intelege mai bine:
http://www.avocatnet.ro/content/forum|displayTopicPage/topicID_336968/inselaciune-Okaziiro-garantia-escrow.html#axzz2ItKFKYoP

mikeru
01-24-2013, 04:05 PM
ok. nu e voie cu link-uri din exterior, dar fiindcă nu e reclamă la concurență, se acceptă azi :D

kickyaazz
01-24-2013, 04:07 PM
stiu ca nu este voie..dar ma gandeam ca oricum nu are legatura cu idevice si in plus este de ajutor.

deci sa avem grija... am vorbit cu tipul respectiv destul de mult, si are un fel de a vorbi si un stil de a te imbarliga...Ideea ii ca nu vroia nici cum sa trimita cu ramburs dar era de acord cu predarea personala, dar doar in weekend, dupa care s a invartit ca a gasit cumparator pentru tot "stock-ul"....