PDA

View Full Version : iPhone 3GS si iOS 6.0

konkhra
02-05-2013, 02:20 AM
Salutare!

Pot face update de la iOS 5.1.1 la iOS 6.0 pe un iPhone 3GS cu S/N 83931XXXXXX si Baseband 05.13.04, folosind sn0wbreeze si evasi0n pentru untethered jailbreak? Astept opinii. Multumesc anticipat!

tiberiuboboc
02-05-2013, 07:17 AM
Doar daca ai SHSH salvat pentru iOS la care vrei sa faci restore (doar la ultimul din itunes nu-ti trebuie).

konkhra
02-06-2013, 02:37 AM
Merci de reply Tiberiu. Nu am shsh salvate pentru iOS 6.0.

Am decis sa instalez iOS 6.0 (iPhone2,1_6.0_10A403_Restore.ipsw) folosind redsn0w 0.9.15b3. Am urmat pasii standarzi pentru aceasta operatiune: turn off phone -> Select IPWS -> back -> Select Jailbreak -> DFU mode etc. Toate bune si frumoase pana la un moment dat cand totul intepeneste cu mesajul urmator, in momentul cand initializeaza operatiunile pe telefon:

Mounting rootfs as read only...
fscking rootfs...
Bug in libxpc: Could not set context on Match port!
fscking disk0s2s1...
Mounting rootfs as read-write...
Mounting devfs...
Mounting disk0s2s1...
Transferring control to jailbreak...

Am reluat operatiunea de instalare de vreo 7 -8 ori si de fiecare data se incheie cu aceleasi randuri. Am cautat pe google fraza "Bug in libxpc: Could not set context on Match port!" si nu am gasit informatii care sa ma ghideze spre o solutie ale acestei probleme. Momentan am versiunea 5.1.1 instalata acum cateva luni bune,tot prin redsn0w. Sunt deschis sugestiilor pentru o instalare cu success. Multumesc.

Man
02-06-2013, 02:41 AM
Daca mu ai shsh salvate ptr ios 6.0 nu poti sa-l mai pui.

Sent from my iPad, with love from Russia!

konkhra
02-06-2013, 03:25 AM
Am observat ca in Cydia nu-mi mai apare in partea de sus a ecranului, sub textul "Home", SHSH-urile care le are salvate. Pana acum ceva timp le vedeam cu rosu sau cu verde si-mi aduc aminte ca era si iOS 6 trecut acolo. E ceva din telefonul meu sau cu serverul Cydia?