PDA

View Full Version : Hide IP

Razvy
03-13-2013, 11:50 PM
Salut.Caut o aplicatie prin care sa imi ascund ip-ul cand ma conectez de pe iPad pe un site,mai exact pe facebook.Nu stiu cati dintre voi stiti,dar exista optiunea de a vizualiza de pe ce ip-uri s-a conectat pe contul de facebook.Pe iPad am instalat cydia,deci daca exista pe unde vre-o aplicatie va rog sa ma ajutati.

mikeru
03-14-2013, 12:11 AM
de pe ce conexiune vrei să te dai pe facebook? 3g? n-o să-ți schimbe operatorul GSM IP-ul. de pe wifi? n-o să-ți schimbe providerul IP-ul. e interesul lui să afle dacă faci prostii pe net.

poți īncerca un proxy. nu știu să-ți spun softuri de iPad pentru asta, nici proxy-uri bune. dar asta īnseamnă să umbli pe ascuns pe net. nu prea sunt de acord, īntrucāt lucrez īn domeniu. știu ce se īntāmplă cānd oamenii vor să-și ascundă identitatea online.

mau
03-14-2013, 01:17 AM
VPN ai aplicații in AppStore FREE sau Pro. Proxy-urile si VPN-urile sunt legale din pct. de vedere juridic, atāta timp car nu sunt folosit in scopuri ilegale.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Razvy
03-14-2013, 01:35 PM
Mikeru eu am pus o intrebare,nu este nevoie sa imi explici legea deoarece o stiu destul de bine.imi trebuie pentru retelele Wi-Fi.pe cea de acasa am rezolvat-o de pe laptop deoarece folosesc un VPN,dar imi trebuie pentru cand ma conectez la o alta retea de pe ipad.