PDA

View Full Version : Case/cover piele iPad 3

Tamas Bege
03-14-2013, 11:17 AM
Salut!

Ce cover+spate sau case din piele imi recomandati pentru iPad3?
Vreau:
- cel mai ideal ar fi de tip SmartCover, sa pot sa raman doar cu tableta in mana uneori, dar ii ok si de tip folio
- sa fie cat mai slim
- piele, cum am zis (eventual SmartCover din piele si ceva case pentru spate ok)
- sa nu aiba pret excesiv de mare, gen 100 EUR...

Am vazut 2 modele pe Amazon Germany, de la caseMaxx unul si alalalt ceva JL, nu stiu sigur de la ce vine denumirea, ambele costau ~30-40 EUR...

Altceva? :)

Man
03-14-2013, 11:47 AM
Eu pe ipad 2 am smart case yoobao, piele originala. L-am cumparat din Chisinau, ptr ca in Ro nu se gasea, acum nu stiu daca se gaseste.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Tamas Bege
03-14-2013, 02:17 PM
Am uitat sa specific, nu prea as vrea sa acopere marginea tabletei, imi place negrul ala lucios. :)

Offtopic: nu pot da edit la posturi anterioare...? :O

Se pare ca o husa/case de piele calitativa costa peste 100 EUR, ceea ce nu sunt dispus sa platesc momentan. Nu ma luati, va rog, cu "daca tot ai dat X EUR pe iPad poti da inca Y pe un accesoriu", etc.
Intamplator am aflat de *.ro, am intart si am gasit un hardbook de la Spigen, Hardbook.S, nu piele, ci ceva hartie compresata, dar arata fain si din cate am vazut pe Youtube, ii ok. Aveti careva asa ceva?
Totodata, ce impresii aveti de Spigen in general si mycase, daca ati comandat de la ei?

mikeru
03-20-2013, 02:42 PM
mai puțin īntāmplător, noi avem reguli.

una e fără double post, alta e fără reclamă. am īnțeles că e util să spui oamenilor de Spigen ș.a., dar site-ul e considerat reclamă.

citește regulamentul, te rog.

Tamas Bege
03-20-2013, 03:27 PM
Am citit, stiam regulile, am uitat, sorry, nu vroiam sa fac reclama.
Double post: poate sunt eu mai orb dar nu gasesc optiunea de Edit post niciunde... Am si scris acolo...
"Offtopic: nu pot da edit la posturi anterioare...? :O "

Ontopic: intrebarea ramane, aveti careva Hardbook.S si ce experienta aveti cu Spigen pana acuma?

georgian03
05-06-2013, 12:43 PM
Eu am una de la un magazin chinezesc si este f ok, la 48ron cat am dat pe ea e f buna, mai ales ca are si magnet pentru on/off

gere
06-12-2013, 03:59 PM
Salut,

merge imperechere GPS bluetooth Nokia ld-w3 cu iPAD mini wifi?
Daca da, ce este nevoie?

Multumesc.

apple.center
06-12-2013, 04:19 PM
@gere, est off topic discutia este despre huse de iPad din piele. Legat de intrebarea ta, ai nevoie sa intalezi un BTstack pentru GPS din Cydia.

On topic, recomand Book Book pentru iPad.

Soni
05-13-2014, 01:47 PM
Uite aici o oferta buna de carcase si huse din piele pentru iPad (http://www.flanco.ro/tablete-telefoane/accesorii-tablete/carcasa-husa-stand.html), la preturi foarte ok.