PDA

View Full Version : Iphone 3Gs caut placa baza functionala.

catalin01
05-22-2013, 04:28 PM
Salut.Detin un Ip3gs 8Gb codat Orange Uk.S-a umflat baterie acum ceva vreme(se facuse ca o pernita ,fara o cauza determinata ) ,am schimbat-o la un service gsm cu una originala noua a mai mers telefonul cateva ore bine ,dupa care a cedat de tot si se mai deschide din cand in cand cate un pic apoi moare instant.Bateria veche umflata a indoit un pic placa (nu f tare) dar suficient cat sa o faca 99% nefunctionala .In mom de fata nu poti conta pe acest tel in acest mod.Fiind un tel mai vechi la care tin oarecum as prefera sa gasesc o placa de baza functionala de 8gb sau 16 ......poate sa fie si codata ,de pref necodata sau orange ro ........ofer pret decent ,atat timp cat si oferta daca exista este in limita bunului simt .De asemenea daca nu gasesc nici o oferta nu am de ales decat sa incerc sa vand produsul ,restul componentelor fiind intacte ,pe exterior arata f ok ....display super ,rama metalica la fel ,spatele prezinta ceva urme de uzura de la buzunar plus crapatura clasica la incarcare ,dar se mascheaza lejer si fara alte investitii cu husa de silicon (pe care o ofer bonus) Il vand asa cum este cu 200 ron pret fix .Sau cum am spus prefer sa cumpar o placa de baza si sa il repar .
De asemenea daca sunt pers care vor sa doneze sau sa vanda la un pret modic vreun 3gs stricat ,lovit f tare ,irecuperabil dar cu placa de baza buna ,astept detalii .
Multumesc anticipat !