PDA

View Full Version : Helm.is :))

djciupi
07-14-2013, 11:29 PM
Acum ceva vreme am vazut o stire , cred ca ati vazuto si voi .. si anume despre Helm.is .. aplicatie pentru ios si android creeata de cei de la thepiratebay.... prin care ne securiza mesajele trimise sa nu fie citite de agentiile guvernamentale , aveau nevoie de 100.000 $ donatii si au strans peste 140.000 :)) iar acum site-ul lor e down de vreo 4 zile =))) oare sa o fi tras in teapa utilizatorii care au donat ? :))

apple.center
07-15-2013, 07:59 AM
In primul rand discutia ar fi nai potrivita la cafenea tine mai mult de chitchat decat de stiri.
In al doilea rand, chiar daca ideea este promitatoare, discutia se axeaza pe respectivul forum, una din principalele surse de materiale software audio video piratate. Precum probabil sti, forumul nu tolereaza astfel de discutii chiar si moderate.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Suzeta
07-15-2013, 09:03 AM
In primul rand discutia ar fi nai potrivita la cafenea gine mai mult de chitchat decat de stiri.
In al doilea rand, chiar daca ideea este promitatoare, discutia se axeaza pe respectivul forum, una din principalele surse de materiale software audio video piratate. Precum probabil sti, forumul nu tolereaza astfel de discutii chiar si moderate.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Straight to point said...

apple.center
07-15-2013, 09:50 AM
Am mutat thread-ul la cafenea.

Pe viitor @djciupi incearca te rog sa postezi responsabil, ai mai avut vreo doua thread-uri deschise la care dupa ce ai intrebat si ai primit raspuns nu ai mai zis nmic.
In plus, incearca te rog sa si aduci sprijin comunitatii atunci cand se poate si este cazul nu doar sa consumi informatii.

djciupi
07-15-2013, 08:32 PM
am inteles dar gresesti cand ai zis de informatii pirtatate ... de ceea ce am zis eu aici , NU este material piratat ... daca tu vezi ca am zis ceva de piraterie in afara de piratebay care a fost un site de torrente , te rog sa imi dezactivezi contul daca tu gasesti asa ceva in discutia pe care am inceputo .

Stima.

djciupi
07-15-2013, 08:39 PM
imi cer scuze pentru greselile gramaticale dar sunt foarte obosit ... si nu am functie de EDIT..

apple.center
07-16-2013, 12:23 AM
Ia te rog atentionarea ca atare nu am interpretat gresit ce ai spus, stiu ca nu ai postatat sau mentionat de material piratat, insa, partial ai adus in discutie un subiect care se poate dezvolta in reclama gratuita pentru un astfel de site.

Asta este doar moderare nu este nimic personal, trebuie doar sa iei lucruriile ca atare in aceasta privinta.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

djciupi
07-16-2013, 02:08 AM
am inteles ..