PDA

View Full Version : Dezactivare vibratii in alarma

brato
08-03-2013, 04:33 PM
Salut, stie cineva un program cu care pot dezactiva modul 'vibratii' din alarma, si totodata sa pot alege o sonerie de alarma din setul de ringtones din telefon (la fel ca aplicatia nativa) ?? Am incercat cateva aplicatii din Store care isi faceau treaba, insa aveam doar o lista scurta stabilita de aplicatie din care puteam sa aleg melodia de alarma. Nu conteaza daca aplicatia e free sau costa. Multumesc anticipat !

mikeru
08-03-2013, 05:40 PM
dar daca dezactivezi vibratiile, nu merge aplicatia nativa?

brato
08-03-2013, 07:05 PM
nu merge, nici daca le dezactivez complet din setari. sunt pe ios 6.0.1. am inteles ca pe versiunile anterioare de soft mergea dezactivata din setari...

P.S.: Daca stiti cumva un tweak care dezactiveaza vibratiile din alarma, va rog sa-mi spuneti.

mikeru
08-04-2013, 02:43 AM
am inteles, am observat ca nu e rezolvata problema si vrei solutie..

daca ai timp sa treci pe la Regulament, n.ar strica.

eu zici ca ai tu deja un tweak care nu.ti dezactiveaza vibratiile. teoretic, daca in Settings spui NO vibratiilor, fie pe Mute, fie pe Loud, ar trebui sa nu mai vibreze.

brato
08-04-2013, 11:54 AM
Din pacate teoria e una si practica-i alta! am incercat inainte sa postez aici sa pun vibratiile din setari pe OFF (atat pe MUTE cat si pe Loud), pe al meu iphone 5 cu iOS 6, DEGEABA. Oricine foloseste ios 6 are aceiasi problema ca si mine, fiindca nu se pot dezactiva vibratiile pentru alarma.

Nu inteleg la ce te referi cand ma trimiti sa citesc regulamentul, la faptul ca am postat de 2 ori consecutiv, pt. ca a disparut butonul de 'edit', sau ca am postat si la rubrica 'aplicatii Cydia' (topicul a fost inchis), crezand ca nu se cuvine sa intreb de aplicatii din Cydia la aceasta rubrica ?! Nu cred ca l-am incalcat.