PDA

View Full Version : Iphone 5, samsung galaxy s4

Kilobaid
09-01-2013, 10:48 PM
Salut , am posibilitatea de a-mi cumpara un iPhone 5 sau un samsung galaxy S4 parca totusi nu ma pot despartii de Apple. Care credeti ca ar fii cea mai buna alegere din ce am vazut pe internet multa lume zice ca iphone e mai bun ba ca samsung acum nici nu stiu ce sa mai fac. Sau sa astept pana apare 5S ?? De asta am hotarat sa va intreb pe voi!

tiberiuboboc
09-01-2013, 10:58 PM
iPhone 5 sau orice alt iPhone. Samsung-urile iti fura ochii, sunt customizabile, au SuperAmoled (culori foarte vii, dar nu reale) dar materialele din care sunt facute lasa de dorit. Am avut in casa Galaxy S3 si am scapat de el pentru ca au aparut in rama display vreo 7 fisuri fara sa fi fost lovit, scapat etc. Spatele si fata se zgarie foarte usor, trebuie protejat cu tot felul de folii, huse. Nu stiu nimic de Galaxy S4 si nici nu sunt partinitor sau patimas fata de Apple. Iti iei ce iti place mai mult, dar Apple inca mai foloseste materiale de calitate.
Aaaa, si inca ceva ... la vreo luna dupa ce l-am vandut m-a sunat cel care l-a cumparat sa-mi spuna ca nu mai functioneaza display-ul. Avea garantie, asa ca a folosit-o ...

Kilobaid
09-01-2013, 11:06 PM
La el m-a impresionat mult grafica dar desing-ul 0 fata de un iphone care e facut din sticla etc. oricum tot la un iphone as Opta. Cu toate ca nu as renunta la el darů eh

tiberiuboboc
09-01-2013, 11:17 PM
Atat iti spun si ma retrag din discutie: decizia iti apartine, cauta calitatea in detrimentul stralucirii ... Parerea mea!