PDA

View Full Version : Iphone 4s 3.4.03

iahim
09-15-2013, 12:27 AM
Salut zilele trecute mi-am cumparat un iphone 4s.Are baseband: 3.4.03 IOS:6.1.3.Am observat in uneori astele laterale numai functioneaza si nici sunetul de la sms-uri.Am citi pe internet si am inteles ca trebuie sa il resoftez.Problema este ca telefonul este decodat cu Gevey. am gasit acest site http://theiphonewiki.com/wiki/Firmware care im da soft exact pentru acest baseband, dar imi este frica sa il fac deoarece nu vreau ca telefonul sa pateasca ceva.Sa il resetez?
Si mai am o intrebare se poate decoda telefonul cu acest baseband?as dori sa folosesc o cartela de orange Romania darfara Gevey-ul asta..Daca se poate decoda puteti sa ma ajutati sa imi scpuneti cum?
Multumesc anticipat

apple.center
09-15-2013, 12:55 AM
Se poate decoda cu gevey, restore se poate face din iTunes direct.

Sent from my iPhone using Tapatalk

iahim
09-15-2013, 01:04 AM
Se poate decoda cu gevey, restore se poate face din iTunes direct.

Sent from my iPhone using Tapatalk

adica dau decat acolo unde scrire restaureaza iphonu-ul?

mikeru
09-15-2013, 01:12 AM
da, *doar* dai Restaureaza, daca asta vrei.
dar vezi ca daca nu ai cartela din reteaua in care e codat, nu.l poti activa decat cu gevey. despre care ziceai ca nu.l vrei.
daca te intereseaza decodare oficiala, posteaza in aria Decodari din Spatiul Comercial

/m.r.
Sent from my iPhone5 using Tapatalk Free

ad3lin
09-15-2013, 02:38 AM
Cand sunetul din sms iti dispare, ai incercat vreodata sa urci si sa cobori volumul, daca da, iti apareau sau nu liniutele de la scala de volum? Este posibil sa ai si o problema hardware.

I'm using tapatalk.

iahim
09-15-2013, 10:02 AM
Nu imi apar liniutele deloc dar daca intru in configurari la sunete si dau din butoaele de pe margine imi merge sa dau subetul mai incet sau mai tare..chiar nu stiu ce are nunai auzisem de problema asta pana acum..