PDA

View Full Version : cum schimb un id?

serrina
09-23-2013, 11:21 AM
da...iar am o problema, mi-am luat ipad 4 si vreau sa-i dau sotului meu ipad 2. Cum fac sa aiba id lui personal fara sa pierd aplicatiile de pe ipad 2? Acum ambele functioneaza cu id-ul meu si nu vreau asa. El nu poate face nimic pe ipad 2 fara acceptul meu si e stresant, vreau sa ne separam (in materie de ipad, evident) Exista vreo solutie?

serrina
09-23-2013, 11:46 AM
si mai am o problema, mi- a disparut spotlight. Daca dau un swipe de sus in jos pe pagina mie imi apar noutati in materie de vreme si stiri de azi. maine si cele ratate dar spotlight? ce fac gresit?
multumesc.

apple.center
09-23-2013, 12:15 PM
- problema legata de id:

Deconectare de pe iCloud si App Store
Conectare la ambele cu noul id Apple

Mentiune: Pentru aplicatiile instalate initial, la update, va cere parola contului initial. Bineanteles, se poate renunta la update-uri.

- legat de spotlight:

A fost mutata pozitia lui (vorbim de iOS7) executa swipe de sus in jos pe springboard (pe iconite) nu de la marginea ecranului.

serrina
09-23-2013, 01:43 PM
- problema legata de id:

Deconectare de pe iCloud si App Store
Conectare la ambele cu noul id Apple

Mentiune: Pentru aplicatiile instalate initial, la update, va cere parola contului initial. Bineanteles, se poate renunta la update-uri.

- legat de spotlight:

A fost mutata pozitia lui (vorbim de iOS7) executa swipe de sus in jos pe springboard (pe iconite) nu de la marginea ecranului.

multumesc din suflet, ce simplu era cu spotlight....cat despre schimbare id o sa incerc sa ma descurc si daca mai am nelamuriri o sa mai scriu. multumesc.

apple.center
09-23-2013, 01:43 PM
Cu placere.