PDA

View Full Version : iPad 2 sincronizare nereusita cu pc-ul

Raftman
10-04-2013, 01:26 PM
Salut!

Incerc de cateva zile sa sincronizez ipad-ul cu pc-ul (laptop) si nu mai merge. Ajunge undeva pe la pasul 5 sa6 nu mai stiu exact, dupa care primesc un mesaj de genul "yor device could not be synced because this computer is no longer authorized for the app purchased on this ipad" - ma rog, nu stiu daca este reproducerea exacta, cuvant cu cuvant dar ideea cam asta e. Mentionez ca pc-ul este autorizat (am verificat si imi spune ca este "already authorized") iar pe iPad am penultimul ios - ios7 (ieri am vazut ca a mai aparut un mic update (ios 7.0.2 parca sau ceva de genul asta). De asemenea, ipad-ul nu are jailbreak facut sau alte interventii, este exact asa cum a fost luat de la Orange. Inainte de ultimul update pe care l-am facut (ios7), nu aveam nici o problema si nici nu am mai primit un astfel de mesaj. Ma poate ajuta cineva cu un sfat va rog? Va multumesc foarte mult.

tiberiuboboc
10-04-2013, 04:49 PM
Deautorizeaza si autorizează din nou PC si vezi daca merge ... Daca nu merge dezinstaleaza si reinstaleaza iTunes ...

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk Pro ...

Raftman
10-06-2013, 11:11 AM
Salut Tiberiu!

Multumesc pentru raspuns. Am deautorizat si reautorizat dar degeaba... Am facut updat si la iOS-ul tabletei - are ultimul iOS 7.0.2 dar acelasi rezultat. Tot nu vrea sa imi faca sincronizarea. Atasez o imagine cu mesajul pe care il primesc. Daca dezinstalez iTunes, nu imi pierd informatiile, apps-urile, etc asociate acestui iTunes? Multumesc mult! 4976

tiberiuboboc
10-06-2013, 11:24 AM
De ce nu le sincronizezi cu iCloud? După ce te asiguri ca ai in backup in iCloud, dezinstaleaza iTunes (dar tot ce tine de el si de Apple, adică Bonjour, QuickTime, Apple support etc. ) si reinstaleaza-l. Eu nu mai folosesc de mult iTunes, mi se pare greoi.

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk Pro ...

florinirimia
09-07-2014, 09:07 AM
Dar ce folosesti?

tiberiuboboc
09-07-2014, 09:09 AM
Scrie in același post, nu folosesc sincronizare cu iTunes ci cu iCloud.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk

florinirimia
09-07-2014, 09:10 AM
Aha, ok