PDA

View Full Version : problema iphone 5 ios 7

vad
10-17-2013, 11:01 PM
de cand cu update-ul oficial de ios 7 intampin urmatoarele anomalii:
- in timpul convorbirii ma trezesc ca se activeaza din senin difuzorul sau facetime-ul;
- se blocheaza tastatura;
- si cea mai cea cu datele dezactivate poerde semnalul din cand in cand pentru 1-2 secude ( intra in cautare ) si apoi revine la full.

mai pateste cineva asa, sa-l duc la service sau sa dau vina la partea cu semnalul pe orange de la 4G-ul imperfect?

OXXO
10-17-2013, 11:46 PM
Salut!, in timpul convorbirii nu ar trebui sa ti se activeze difuzorul sau facetime-ul decat daca nu iti functioneaza senzorul de proximitate.
Am intalnit un iPhone 5 care facea un "freeze" cand tastai repede si avea probleme cu memoria ram, sper sa nu fie cazul si la tine.
Dupa cum iti pierde semnalul cred ca se poate rezolva daca schimbi cartela sim, am patit recent ce spui tu si cartela sim era de vina.
In cazul in care mai ai garantie, du-l la garantie, nu mai sta pe ganduri... daca nu, la service.

vad
10-18-2013, 07:14 PM
multumesc de radpuns, am schimbat cartela si nu am mai observat anomalia in ultimele minute, ramane de vazut in timp!
cat priveste senzorul o sa fac niste teste ... ciudat e ca pana la forma finala a ios 7 nu aveam aceasta problema!

vad
10-23-2013, 06:34 PM
Se pare ca a fost rezolvata si problema cu activarea difuzorului la convorbirile primite, ciudat este faptul daca anomalia a avut ca si cauza simul (din cauza lui se activa si difuzorul)