PDA

View Full Version : Iphone 5 cu iOS 7.0.2

asterix83
10-21-2013, 01:28 PM
Salutare. Am si eu un Iphone 5 decodat cu gevey si, din greseala, am facut update la iOS 7. Pana acum am avut 6.1.2 cu jaibreak
Exista vre-o rezolvare pentru apelarea numerelor scurte *100#, 222, etc sau trebuie sa astept jailbreak?

Problema 2, cartela Digi mobil
Gevey sim-ul (AIO cred, nu scrie nimic pe el) functioneaza pentru orice retea inafara de digi. Cand introduc cartela, ia semnal, dar cere activare si nu este recunoscuta de serverul apple. Se poate reprograma sau este din cauza sistemului.

Inainte am avut un Iphone 4s tot cu gevey si iOS 6.1.2 mergea fara probleme digil.

mikeru
10-21-2013, 01:43 PM
la prima problemă, Óți răspund sigur: s-a confirmat că numerele SelfCare nu merg pe iOS7 cu Gevey. rezolvarea? poate după vreun jailbreak sau update viitor la Gevey.
Ón ce privește a doua problemă, ești sigur că funcționează pe orice rețea? de exemplu, un abonament pe SIM nou de Orange ai Óncercat? eu știu că pe iPhone5 nu poți decoda SIM-uri de generație nouă, fie ele Orange, Digi sau altceva (am dat exemplu Orange fiindcă asta a fost prima rețea care nu se putea decoda pe i5 cu gevey/r-sim)

asterix83
10-21-2013, 02:41 PM
in primul rand, ms pt raspuns :)

nu stiu ce sa-ti spun depre abonament orange, pt ca nu am de unde incerca, insa momentan telefonul merge cu un nano sim prepay vodafone (luat acum 1 luna ). am incercat si cu o cartela cosmote si merge. la digi imi cere activare si nu o recunoaste.
vroiam un raspuns sigur, de la cineva care a reusit sa-l foloseasca pe digi cu gevey.
altfel, ma bate gandul sa-mi iau un router mobil 3G si am rezolvat problema