PDA

View Full Version : Upgrade Iphone 5 to iOs 7

avioncumotor
10-21-2013, 03:22 PM
Buna ziua, am si eu un Iphone 5 blocat pe Deutsche Telekom Germania, momentan deblocat cu Gevey la un service. Mentionez ca il folosesc pe Orange cu o cartela PrePay. Tipul de la service mi-a zis ca nu isi asuma raspunderea daca ii dau upgrade la ios 7, pentru ca nu e sigur daca v-a mai gasi reteaua. Merita riscul? Nu ma pricep mai deloc, daca aveti nevoie de alte detalii va rog sa imi spuneti. Va multumesc anticipat.

apple.center
10-21-2013, 05:39 PM
Ce model de gevey este? Totusi mare parte din sim-uriile de interposare de pe piata sunt compatibile cu iOS 7.

avioncumotor
10-21-2013, 05:43 PM
Nu am nici cea mai mica idee. Am intrat un service am dat 150 lei si am iesit cu telefonul cu semnal. Este vreun mod in care pot sa aflu? Multumesc. I-as face neverlocked dar nu pot pt inca un an ca e sub abonament pana in oct 2014

oachi
10-21-2013, 09:18 PM
Fa o poza chipului gevey... Poate ne dam seama. Daca pe partea pe care asezi simul e albastru atunci e clar r-sim...

Sent from my iPhone using Tapatalk

avioncumotor
10-21-2013, 10:13 PM
Ms frumos pentru raspuns, uite aici si fata si spatele gevey-ului
http://s24.postimg.org/soc30ead1/IMG_0535.jpg
http://s15.postimg.org/z0x5sl9ez/IMG_0529.jpg

apple.center
10-22-2013, 11:34 AM
Este ok, probabil este programat cu v28. Poti sa faci update-ul. Fa face activarea, va lua semnal. In principiu vor functiona bine si sms-uriile insa nu va functiona meniul self care de genul *100#

YooCata
10-23-2013, 10:56 PM
Nu e 100% sigur ... asa mi sa spus si mie (iPhone 4S Gevey AIO) aici pe forum, fa update la iOS 7 ca iti ia semnal ca e bun Gevey-ul... Din cate am observat depinde si ce or facut baieti de la service, la alti functioneaza dar nu inseamna ca functioneza la toti.

apple.center
10-23-2013, 11:13 PM
Nu mai da quote la ultimul post se intelege ca la el te referi, se aglomereaza inutil pagina. Daca gevey-ul are versiunea amintita de mine si este programat corect cu imsi-ul operatorului de origine, atunci fa functiona cu siguranta. Fiecare vorbeste din proprie experienta. Fiecare cititor judeca si ia propriile decizii.

Punem punct discutiei pentru a nu genera un of topic sau chia flame.

Sent from my iPhone using Tapatalk