PDA

View Full Version : earpods

miraoiumihai
12-10-2013, 07:08 PM
Am achizitionat un iPhone 5 SH, la care nu am primit casti. Are idee cineva cum deosebesc castile earpods originale de cele facute pe vapor? sunt multe anunturi, cu preturi de la 15-20 pana la 100+ lei si toate par la fel ..

mikeru
12-10-2013, 07:13 PM
le asculți.

Man
12-10-2013, 07:36 PM
Am eu o pereche, dar sincer nu sunt incanat atat de mult de ele, la 100 lei mai pui 20-30 de lei si iti iei ceva cu dopuri mai bun decat astea.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

apple.center
12-11-2013, 11:10 AM
In primul rand, pe cutie trebuie sa ai logo Apple in al doilea rand te poti uita la carcasa castii, trebuie sa fie turnata si nu compusa din doua parti. Mansoanele trebuie sa fie cauciucate simboluriile + - sunt tiparite cu un gri mai deschis la originale. Verifica de asemenea si textul Desgned by Apple California pe cablu langa jack.
Legat de auditie sunt destule fake-uri care se aud bine insa nu sunt fiabile in timp cedeaza mai repede la joase ca sa nu ma vorbim de cablu care se rupe mai repede :)

Sent from my iPhone

mikeru
12-11-2013, 11:55 PM
eu mi am luat o pereche de la un prieten, astept sa.mi ajunga, sunt curios de toate indiciile astea:)

@man, am stricat doua perechi de Sennheiser MM in 3 ani. casca din dreapta a murit.
daca astea ma vor tine tot atat, la regimul nebun de exploatare, sunt multumit:))

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Man
12-12-2013, 12:20 AM
Mutat la cafenea.
Ma doare in urechea stanga cand le tin mai mult de 15-20min, cu sennheiser nu am avut asa probleme, dar si bass-ul era mai profund, din pacate dupa 3 sau 4 ani s-au dus...

Sent from my iPad using Tapatalk HD