PDA

View Full Version : iPad 4 VS iPad Air

miraoiumihai
12-17-2013, 10:34 AM
Pentru ca am fost cuminte tot anul, am decis sa-mi fac cadou de Craciun un iPad :) si nu stiu ce sa aleg ... oscilez intre un iPad 4 SH (cost ~2000 lei) si un iPad Air nou, in rate fara dobanda (va fi de 64/128 gb), ambele cu 4g obligatoriu. Intentionez sa il utilizez pentru citit/redactat documente, browsing, vizionat filme. Ce model ar trebui sa aleg? Stie cineva daca se pot downloada torrente direct pe ipad si sa le deschid, fara a mai sincroniza tableta cu itunes?

mikeru
12-17-2013, 10:49 AM
despre torrente nu te putem ajuta, majoritatea sunt furtișaguri.

despre iPad.. eu aș alege iPad4 pentru display. Ón schimb, ca modalitate de plată, bănuiesc că ți-e mai ușor să cumperi Air-ul :)

Man
12-17-2013, 01:19 PM
Eu zic ca ipad air, care te va tine de acum incolo multi ani, fara a fi nevoie de upgrade, are procesor si gpu de ultima generatie, poti merge linistit pe 16gb...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

miraoiumihai
12-17-2013, 01:38 PM
16 gb ar fi la limita ... avand in vedere ca este 2950 lei cel de 16 si 32xx cel de 32, este diferenta mica sa nu il iau macar de 32 ... dilema mea era ce model sa aleg. Stiu ca tehnic Air este mai bun, dar nu sunt convins ca acele plusuri le voi folosi in mod normal :)