PDA

View Full Version : iPad WiFi Only iCloud

VD3320
01-02-2014, 07:00 PM
Salut,
E posibil ca un ipad Wi-Fi Only sa ramana blocat un iCloud?
Vreau sa cumpar un iPad de la cineva si vreau sa stiu ca-i pot face update fara batai de cap :)

tiberiuboboc
01-02-2014, 07:01 PM
Bineinteles ca da, are si el functia Find my iphone si cont de iCloud. Dar daca cel de la care-l iei le scoate si te loghezi tu cu contul tau de iCloud nu sunt probleme ...

miraoiumihai
01-15-2014, 12:15 PM
Deci este exact ca la iphone? vazut fizic produsul, testate mufa casti/mufa incarcare si apoi la icloud sa nu fie activata functia find my phone (daca este, sa o dezactiveze vanzatorul) si sa bag contul meu?

miraoiumihai
01-15-2014, 12:16 PM
un reset general este mai sigur? din cate stiu, orice idevice necesita activare la resetare si apare sau nu contul icloud :-?

mikeru
01-15-2014, 12:22 PM
du-te să-l vezi, nu cumpăra pe povești pe internet. nu de la necunoscuți.

miraoiumihai
01-15-2014, 01:06 PM
pai da, il testez, predare personala. Ideea era daca este suficient sa verific find my phone (cum am facut si la iphone si nu au fost probleme la update de la 6.1.3 la 7.0.4), sau exista diferente intre iPad si iPhone din punct de vedere al posibilitatii de codare cloud. Si daca nu este activata functia, introduc contul meu, pot sa am surprize pe viitor?

mikeru
01-15-2014, 01:33 PM
eu aș zice că nu pot fi probleme ulterior. alții te-ar contrazice, că au pățit-o cu iphone-uri că li s-au blocat chiar și cu contul lor de iCloud.

miraoiumihai
01-15-2014, 01:38 PM
Am inteles. Ideea este ca acea persoana aduce ipad-uri din afara, cutii sigilate, noi (cf anuntului) si vroiam sa stiu, totusi, ce am de verificat la tableta ... pentru ca sunt cu minim 700 lei mai ieftine decat in magazinele de la noi, oferta e categoric mai atractiva decat un distribuitor local :)