PDA

View Full Version : Passcode lock pass

Koss
01-11-2014, 06:51 PM
Salut, deci am cumparat acum un iPhone 5 si are passcode lock ala, am verificat este neverlocked deci nu e pus cu intentie, zic eu.. Acum intrebarea mea este pot sa trec de acel passcode lock printr-un restore(are ios 6 pe el) sau trebuie sa il duc la service(am inteles ca costa in jur de 20 de ron sa scoata codul) ? Mersi aniticipat .

tiberiuboboc
01-11-2014, 07:00 PM
Nu inteleg cum ai putut cumpara un iPhone cu passcode ... nu l-ai testat inainte? Ai stiut de la inceput ca are passcode? Daca da, nu ti-ai pus problema ca poate nu-i apartine celui de la care l-ai cumparat? De ce nu-i ceri celui de la care l-ai luat acel passcode?

sLaYz0R
01-11-2014, 07:17 PM
L-ai cumparat prin curier? Ca asa nu imi imaginez cum l-ai cumparat cu passcode, nu te-ai uitat la el?:))

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) Pro

Man
01-11-2014, 09:54 PM
Ii dai restore din dfu si cred ca scapi de pass cod, dar poti da de altele, cum ar fi activare icloud...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Bobe
01-12-2014, 09:55 AM
verifica daca are find my iphone activa,daca nu are baga l in gfu si dai restore prin itunes

Man
01-12-2014, 11:06 AM
Cum poate ferifica daca are pass cod.?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

sLaYz0R
01-12-2014, 11:49 AM
Ia imei si dai sa-ti verifice cineva la decodari daca ai find my iphone on

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) Pro

Koss
01-12-2014, 03:51 PM
Cum s fie find my iphone on daca are ios 6 ? eu stiam ca numai la ios 7 poate fi blocat in icloud..

Koss
01-12-2014, 04:35 PM
Scuze de dublu-post dar am conectat telefonu la cablu de date si nu il vede pe PC, trebuie sa trec de acel passcode ca sa il recunoasca in PC ? nici iTunes nu imi merge, zice ceva de genu iTunes.exe - Bad Image, am pus ultima versiunde si la fel, nush ce sa fac, pana la urma sa ma duc la un service ?

SunSetRo
01-12-2014, 04:39 PM
De ce nu ii ceri codul celui care ti l-a vandut?

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk Pro

Koss
01-12-2014, 04:47 PM
Pentru ca mi-a zis ca l-a adus din afara si se vede pt ca este in japoneza si are o poza cu niste japoneze pe ecran, a fost un chilipir si mi-a zis ca ma costa 20 de lei sa trec de passcode ala, si ca nu are cum sa se blocheze in icloud pt ca are ios 6 pe el momentan.. Neverlocked sunt sigur ca este pt ca am pus o cartle Cosmote fara PIN in el si am sunat pe ea si merge..

SunSetRo
01-12-2014, 04:49 PM
Mai mult ca sigur iphone-ul a fost furat iar noi nu oferim suport pentru asa ceva.

Koss
01-12-2014, 04:51 PM
Doamne fereste, omul era foarte serios si avea inca un iPhone 5 care avea ios 7 pe el si nu era blocat in icloud, si s-a jurat ca nu sunt furate, doar i le-a adus cineva din alta tara si el le vinde.. Deci pana la urma pot sa scot passcode-ul fara restore sau nu pe iOS 6 ? Si pot sa fac restore fara iTunes ? ms

SunSetRo
01-12-2014, 04:53 PM
Nu conteaza cine l-a adus cine se jura ca nu, un telefon cu poze si passcode pe el este furat 100%. Nimeni nu isi vinde telefonul cu passcode si poze in el.

Koss
01-12-2014, 04:56 PM
Dar pana la urma conteaza de unde e si cum ? Intelegeam ca nu ofereati suport daca il furam eu, dar eu doar l-am cumparat de la cineva, acuma nu am de unde sa stiu nici eu nici voi de unde provine, si app am exagerat cand am zis ca a fost un chilipir, doar ca a fost putin mai ieftin decat normal..

SunSetRo
01-12-2014, 04:58 PM
Nu oferim suport pentru telefoane furate, nu ca l-ai furat tu, x sau y. Nu e asa greu sa iti dai seama ca e furat un telefon cu passcode si poze in telefon si mai stiu eu ce.

Koss
01-12-2014, 05:02 PM
Sau poate cineva a uitat passcode-ul si a vrut sa il vanda asa mai ieftin sa scape de el, nu avem de unde sa stim daca e furat sau nu, omu a zis ca a dat bani pe el.. Deci pana la urma imi raspundeti si mie la intrebare se poate scoate passcode-ul fara restore sau nu ? Si daca fac update la ios 7 si are find my iphone activat, se blocheaza in icloud ? ms anticipat !

SunSetRo
01-12-2014, 05:04 PM
Hai sa fim serios, cum sa uiti un passcode pus de o persoana pe care il folosesti de n ori pe zi.

Koss
01-12-2014, 05:16 PM
Si eu mai uit parolele de la conturi sau odata am uitat chiar si PIN-ul de la cartela asa ca se mai poate intampla, sunteti aici ca sa faceti ancheta daca e furat sau nu sau sa ajutati lumea ? God..

SunSetRo
01-12-2014, 05:18 PM
Nu suntem pusi de nimeni sa ajutam aici, o facem din placere. Asta e politica forumului.

OXXO
01-12-2014, 05:21 PM
Koss, este simplu, daca este furat nu vrem sa fim partasi la asta. Topic inchis!