PDA

View Full Version : Reject calls IOS 7

aoprea75
01-17-2014, 08:08 AM
I-am luat sotiei saptamana trecuta un Iph4s avand pe el IOS 7.04.

Imi spune ieri ca in timpul unei sedinte i-a sunat telefonul si nu a stiut cum sa il inchida mai repede (sa respinga apelul)

Cand fac si eu probe acasa cu telefonul ... surpriza ... din mode lock nu apare decline call.

Cum e posibil asa ceva la ditamai firma care se lauda cu inovatii peste inovatii si cele mai tari telefoane ??? Sa nu existe buton de reject call ...

O mare tampenie ... sper sa fie doar un bug .. si nu un feature cum am mai citit pe ici colo cum ca sa nu dai reject din greseala...

tiberiuboboc
01-17-2014, 08:22 AM
Nu e un bug, pentru a trece pe silențios se apasă o data butonul power iar pentru a respinge un apel se apasă de doua ori același buton ... Foarte simplu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro ...

mikeru
01-17-2014, 09:11 AM
din cāte īmi amintesc, și pe butoanele de volum se poate pune pe silent :)

ideea-i să apeși o dată unul din butoane (cred că Home nu ajută de data asta)

aoprea75
01-17-2014, 11:37 AM
daca apesi de doua ori butonul de power ... adio notificare de apel pierdut

mikeru
01-17-2014, 12:04 PM
și e pierdut? din moment ce l-ai văzut, știi de el. mi se pare destul de logică logica Apple :)

ce, la Nokiile obișnuite dacă dai Reject īți apare ca pierdut? dimpotrivă, apelul e la Primite

aoprea75
01-17-2014, 02:15 PM
da .. o tampenie oricum ... pe multi au dus in eroare cu aceasta logica stil Apple ...

pierdere de timp pana te obisnuiesti sa iti amintesti ca nu ai butonul de reject pe ecran si trebuie sa apesi de doua ori pe power trec cateva secunde

mikeru
01-17-2014, 02:31 PM
AOprea, te obligă cineva să deții un iPhone? nu īnțeleg ce urmărești de-acum, după ce ai primit răspuns īntrebărilor tale.

ce? dacă ții telefonul īn buzunar, nu știi unde e butonul de power ca să-l faci să tacă? apoi te uiți tu cānd ai chef.

tiberiuboboc
01-17-2014, 03:47 PM
daca apesi de doua ori butonul de power ... adio notificare de apel pierdut

In acest caz apeși numai o data ...
Si, vorba lui @mike, nu e nimeni obligat sa indure tampeniile de la Apple, cine nu vrea poate trece foarte ușor la alt tip de telefon :). Mie īmi place așa cum e ...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro ...

mikeru
01-18-2014, 11:11 AM
offtopic: eu am prins iOS.ul doar de cand era 3.0 pe primul iphone:) dar tot asa se dadeau rejecturile ;)

/m.r.
Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)