PDA

View Full Version : Niste nelamuriri about Find my iPhone

Koss
01-20-2014, 11:12 PM
Stiu ca poate sun ca un incepator dar vreau sa fac niste experimente pe un iPhone 5, si ca sa fiu sigur va intreb si pe voi, daca stiu parola de la contul Apple nu se poate bloca deloc in iCloud daca fac restore nu ? si daca bag de multe ori parola gresita de passcode pana apare "iPhone disabled, connect to iTunes" ce se intampla dupaia ? Si daca il localizez pe Find my iPhone si dau "Lost Mod" ce se intampla ? Nu se blocheaza de tot nu ? :))

ad3lin
01-21-2014, 01:01 AM
Daca bagi codul gresit pana se dezactiveaza telefonul vei fii nevoit sal conectezi cu un calculator ce a sincronizat acel telefon si til va debloca, sau sal restaurezi din dfu sau recovery mode( se va sterge tot din el)

Daca intri in icloud sil pui pe lost mode numai cine cunoaste parola ce io pui + idul si parola de icloud va mai putea activa acel telefon. ( asta pana in prezent )
Neoficial se mai fac si remove icloud dar la preturi mari!! Eu ce cunosc in jurul la 150

I'm using tapatalk.

Koss
01-21-2014, 01:48 AM
Ms de raspunsuri, deci daca stiu parola de la ID Apple pot sa il pun pe Lost Mode nu ? sper sa nu imi ceara si altceva si sa imi blochez singur telefonu ca prostu :))

OXXO
01-21-2014, 03:07 AM
Da Koss, poti sa il introduci in Lost mode, te va pune sa bagi un cod, cod pe care ti-l va cere atunci cand vrei sa-l scoti din Lost mode.

Koss
01-21-2014, 05:18 PM
Deci sa inteleg ca parola de la ID Apple e si parola de la contul iCloud nu ? mai bine sa intreb de 10 ori si sa fiu sigur decat..:))

OXXO
01-21-2014, 05:19 PM
Da :)

Koss
01-30-2014, 11:30 PM
Inca o intrebare, daca nu mai stiu "security questions" se poate bloca cumva in iCloud(chiar daca stiu parola de la ID Apple) ?

ad3lin
02-02-2014, 12:45 AM
Eu nu am vazut sa se blocheze daca nu stii intrebarea de securitate! Aia se cere numai si numai daca nu mai stii parola, dar cum parola o stii nu o sa ajungi la situatia spusa totul descongelanduse cand pui parola corecta! Intre timp daca icloudul nu este al tau este posibil ca titularului sai ajunga emailuri cum ca cineva incearca parola de icloud si ca daca icloudul este al lui sa nu dai importanta la acel email.
Scuze pentru scrierea fonetica!

I'm using tapatalk.