PDA

View Full Version : ce upgrade e posibil ?

alex.ska
01-31-2014, 11:37 AM
Salut, sunt nou pe aici.....am un iphone 4, ios 5.0.1, baseband 04.11.08.....e decodat cu SAM....exista vreo posibilitate sa imi pun un ios mai nou ?....am jailbrake de la redsn0w...cred ....Multumesc anticipat !

p.s : am sters aplicatia Facebook, si se pare ca nu o mai pot instala, imi cere ios 6.1.3 (parca)...e ceva de facut in privinta asta ?

mikeru
01-31-2014, 11:46 AM
unele aplicații îți oferă versiuni mai vechi, instalabile pe iOS-uri mai vechi, dar Facebook știu că nu. faci upgrade-ul, dacă ai cum.

despre decodarea cu SAM nu știu să îți răspund, iar upgrade poți face doar la 7.04 sau la vreo versiune pentru care ai SHSH-urile salvate. în privința asta trebuie să știi că SHSH de 6.x nu sunt valide din Cydia, trebuie să le fi salvat când Apple semna versiunea respectivă de iOS

alex.ska
01-31-2014, 11:50 AM
mersi de raspuns.....o simpla intrebare mai am....daca fac upgrade la 7.04....sigur nu raman cu un ipod ?

mikeru
01-31-2014, 12:09 PM
păi nu face încă. fiindcă nu am citit nicăieri despre SAM și iOS 7, nici nu știu dacă tu ai SIM din rețeaua în care e blocat, ca să-l activezi și să poți face jailbreak cu evasi0n7 :)

așteaptă răspunsuri de la careva care a făcut asta

am o sugestie: îți schimb numele thread-ului în ”Decodare cu SAM pe iOS7?” ? poate va atrage mai multe priviri și vei primi mai multe răspunsuri.

nu face update-ul până nu știi sigur că merge!

Man
01-31-2014, 12:32 PM
De acord cu Mike, intereseazate mai intai daca sam este compatibil cu ios 7, ce nu prea cred...

Sent from my iPad using Tapatalk HD