PDA

View Full Version : Alegere repo?

vasilis
02-03-2014, 09:20 PM
De cateva zile am trecut la iOS 7.0.4 si am facut JB. Am o problema in Cydia la repo-uri. Nu pot adauga toate repo-urile ce le-as dori.
Am mai multe repo-uri insa am impresia ca nu pot avea mai multe din cele bogate in pachete. Am adaugat urmatoarele - BigBoss, ModMyi, xSellize, ZodTTD iar cand am incercat sa instalez Insanelly am primit urmatorul mesaj: Wow, you exeeded the number of package names this APT is capable of.
In acest moment repo-ul Insanelly imi apare la source dar absolut toate sursele devin goale, fara pachete. Daca sterg Insanelly, pachetele reapar.
Ce e ciudat este ca daca incerc sa adaug surse mai mici nu intampin nicio problema.

Daca este ceva normal va rog frumos sa imi spuneti la care din aceste 5 surse sa renunt:
BigBoss - ma gandesc ca nici gand
ModMyi
xSellize
ZodTTD
Insanelly.

Va multumesc.

Remus325i
02-03-2014, 09:43 PM
Am avut aceeasi problema, eu le-am sters si le-am reintrodus toate pe rand. Nu am mai primit eroare. Eu zic sa incerci sa vezi.

vasilis
02-03-2014, 09:55 PM
Am facut chestia asta de 2 ori si tot nu a mers. Imitial am avut probleme cu BigBoss.

Remus325i
02-03-2014, 10:13 PM
Eu am pus prima sursa extra pe langa cele deja prezente, insanelyi, iar apoi am incercat sa pun xsellize cand mi-a dat erroarea. Le-am sters toate si le-am adaugat fara sa mai am probleme. Daca la tine nu merge, atunci nu stiu... mai asteapta ceva pareri :) bafta!

TeCHnO4EveR
02-07-2014, 06:18 PM
Jailbreak-ul a fost facut cu evasi0n7 versiunea 1.0.2? Daca nu ar fi indicat sa faci jailbreak cu 1.0.2.
Hope this helps.