PDA

View Full Version : Probleme conectare intre iphone 4s si itunes dupa jailbreak 7.0.4

calinosu
02-08-2014, 06:20 PM
Buna seara,
La scurt timp dupa ce am facut jailbreak la un iphone 4s nu a mai mers sa ma conectez cu itunes. Cand conectez pc-ul cu telefonul imi arata telefonul insa nu il pot accesa. Stie cineva cum as putea rezolva aceasta problema fara sa ii fac restore in DFU Mode? Mentionesc ca o perioada dupa ce am facut jailbreak a mers sa fac backup in itunes,sau sa ma conectez,probabil este de la vreo aplicatie instalata din cydia? Multumesc anticipat!

styles18
02-08-2014, 06:29 PM
Salut!Ce zice iTunes-ul cand conectezi iPhone-ul?Ciudat, si eu am 4S cu 7.0.4 jailbroken, dar n-am nicio problema.

calinosu
02-08-2014, 06:34 PM
Nu-mi spune nimic, imi arata ca vede dispozitivele, iphne 4, respectiv ipad ai (la care nu am facut jailbreak) la ipad air ma pot conecta fara probleme, iar la iphone imi arata semnul ala ca si cum ar incerca sa se conecteze la telefon,insa il pot lasa oricat ca nu se conecteaza si nici nu ii pot da nicio comanda, doar imi apare dispozitivul. pot incarca poze aici pe site, sa fac o poza sa iti arat?

styles18
02-08-2014, 06:40 PM
Daca crezi ca e din cauza unui tweak, incearca sa le dezinstalezi pe toate si vezi daca merge.Daca tot nu merge, atunci restore-ul e ultima sansa.Il bagi in recovery mode si ii dai restore cu iTunes, iar dupa il restaurezi dintr-un back-up sa nu pierzi datele.

calinosu
02-08-2014, 06:52 PM
Da, probabil asta e problema insa mai astept putin sa mai vad pareri daca a mai patit cineva la fel si a gasi. Problema. Backup ul este destul de vechi si as pierde destul de multe, iar tweakurile sunt multe si e greu sa le iau la mana sa vad de la care e problema. Dar idevice nu mai are aplicatie in appstore? Nu l am mai folosit de mult si nu mai gasesc. Multumesc