PDA

View Full Version : iPad mini upgrade la ios 7.0.4

marineros
02-09-2014, 09:17 PM
Īncep prin a mulțumi celor care mă fac sa citesc zilnic acest site.
Am un ipad mini ios 6.0.1, fără jb, foarte mulțumit pentru ceea ce fac eu cu el; nivelul meu de cunostintele in domeniul produselor apple este foarte mic.
Apelez la ajutorul vostru in următoarele dileme:
- exista vre-o soluție ca sa īmi permită sa instalez ios 7, ca sa vad cum arată, dar sa pot sa mă īntorc la ceea ce am acum, adică ios 6? Sunt dispus sa fac si jb dacă e cazul
- sa instalez ios 7, sa-i fac jb din pura curiozitate, si dacă nu-mi place sa revin la ios 6
- pot sa revin la orice versiune de ios 6 sau doar la ce am acum instalat, adică 6.0 1
Multumesc in avans celor ca īmi pot da o mana de ajutor, un link, o idee testata.

SunSetRo
02-09-2014, 09:19 PM
Poti reveni la ios 6.x doar daca ai SHSH salvat in PC pe vremea cand Apple le semna. Daca nu ai avut jailbreak nu ai nicio sansa sa le ai.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk Pro

tiberiuboboc
02-09-2014, 09:41 PM
iPad mini are procesor A5 (cel putin), deci este imposibil sa te poti intoarce la o versiune anterioara de iOS: daca pui iOS 7, cu ala ramai, poti face doar upgrade, chiar daca ai sau nu SHSH blobs ...

SunSetRo
02-09-2014, 09:52 PM
Corect, am uitat de procesor.
E valabil doar ce zice @tiberiuboboc

marineros
02-09-2014, 09:55 PM
Citisem ca ifaith poate face așa ceva, dar vad ca m-am inselat. Nu am jb si nu am avut niciodată.

SunSetRo
02-09-2014, 09:56 PM
Nu conteaza, la procesoarele A5+ nu se poate face downgrade.

marineros
02-09-2014, 10:04 PM
M-am linistit :( . Se merita sa trec la ios 7, adică voi avea lag mare? Lipsa lag- ului īmi place la nebunie la ios vs android, si ca nu se blochează. Dacă trec la ios 7.0.4 care-mi apare la update, pot sa salvez shsh ( nu ca as știi ce sunt) ca ulterior cānd va apărea alt ios sa pot reveni?

SunSetRo
02-09-2014, 10:06 PM
Eu sunt multumit de ios 7, nu m-as mai intoarce la ios 6. Nu cred ca o sa ai ce face cu SHSH. Cauta si tu pareri pe net de cum se misca pe iPad mini cu ios 7.

marineros
02-10-2014, 09:14 PM
Din păcate am găsit si pe idevice.ro cāt si pe net ca nu se poate face downgrade de la 7 la 6, cu ifaith. Multumesc oricum. Rămāne sa vad dacă se merita sa trec la ios 7.0.4 in ideea de a merge in continuare fluent si fără lag. Se pare ca īmi cam formează mana faptul ca, cam toate aplicatiile sunt făcute de acum pentru ios 7.

tiberiuboboc
02-10-2014, 09:15 PM
Eu ți-am zis asta in postul 3: este imposibil sa faci downgrade de iOS la device-urile cu procesor A5 sau mai mare ....

sweetsinger
03-06-2014, 02:28 AM
buna, am iPad mini cu 7.0.6 nu face de facut update, frineaza. asta-i foarte rau. la fel ma gindeam sa fac sau nu update dar am facut o greseala. Parerea mea. Am facut update doare pentru ca imi parea ceva nou, dar m-am inselat din cauza ca frineaza.

SunSetRo
03-06-2014, 03:05 AM
Eu n-am inteles nimic din ce vrei sa spui ...

Man
03-06-2014, 12:14 PM
Ia vino acum la mine la ciocana, sa ne cunoastem. :D cred ca a avunt in vedere ca are lag si din asta reiese ca "franeaza".
Numai bine...

Sent from my iPad using Tapatalk