PDA

View Full Version : iCloud

styles18
02-10-2014, 08:38 PM
Salutare!Am o mica-mare nelamurire cu iCloud si cu sistemul Activation Lock.Vreau sa stiu in ce circumstante se cere contrul de iCloud si parola la activare.Stiu pana acum apare Activation Lock-ul in cazul in care iPhone-ul a fost sters din Find My iPhone sau s-a facut restore din iTunes fara a se dezactiva Find My iPhone din iCloud (punandu-l in recovery mode sau DFU mode).Acum cateva zile am ajutat pe cineva sa-si scoata contul de iCloud din iPhone cu ajutorul vulnerabilitatii descoperite in iOS si vreau sa stiu daca in caz de restore o sa-i ceara din nou contul acela pe care l-a avut inainte.Si vreau sa stiu daca se da restore fara a se scoate Find My iPhone, ce cont de iCloud se cere?Am intalnit persoane carora le-a cerut primul cont de iCloud asociat cu Device-ul.Astept niste lamuriri!O zi buna!

iasiphone15
02-10-2014, 08:55 PM
salut dupa restore iti v-a cere contul de iCloud care l-ai sters tu .

styles18
02-10-2014, 09:14 PM
In ce circumstante s-ar putea cere primul cont, chiar daca tu ai introdus altul nou in telefon.Stiu pe cineva care si-a inlocuit primul cont de iCloud cu unul nou pe care l-a folosit o perioada, iar dupa ce a dat un reset din Setarile telefonului (nu restore cu iTunes), i-a cerut primul cont de iCloud.Cum se poate explica asta?

SunSetRo
02-10-2014, 09:28 PM
E un bug in ios 7.0.4 si poti scoate contul iCloud, insa daca dai restore sau reset o sa iti ceara contul proprietarului de drept si nu mai ai cum sa treci peste.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk Pro