PDA

View Full Version : Probleme semnal iphone 5 neverlock

jakal
03-10-2014, 03:01 AM
salutare tuturor si sper ca am postat unde trebuie,vreau sa ma ajutati si pe mine macar cu niste raspunsuri,astazi am pierdut semnalul la telefon brusc timp de vre o 3 ore,l am inkis i am dat reset nimic,nu si revenea deloc ramanea pe searching...Brusc uitandu ma la tel a aparut semnal,care poate fi cauza/?si mai am o intrebare cand il tin la incarcat si raspund la tel pisca sau curenteaza usor...ce poate fi?Multumesc

flotheboy
03-10-2014, 05:13 AM
Incarcatorul nu e original, sau cablul. Am si eu exact aceeasi problema. Curenteaza marginile de aluminiu... Incearca sa iti iei un incarcator original pana nu ti se strica tel.
Cu semnalul nu stiu ce sa zic... Patesti des?

Sent from my iPhone using Tapatalk

jakal
03-10-2014, 05:27 AM
Am sa cumpar unul original sper sa nu mai curenteze...la semnal astazi sa intamplat prima data

iasiphone15
03-10-2014, 05:46 PM
posibil sa fie de la cartela sau fa un restore fara backup il setezi ca telefon nou

Psych0
03-10-2014, 07:32 PM
I-ai dat hard reset (tii apasat si power si home pana se stinge) ?

Remus325i
03-10-2014, 10:37 PM
Eu am avut probleme asemanatoare cu semnalul, isi revenea singur dupa un timp. Chiar dupa ce am trecut la iPhone 5, eram prin centrul orasului, vroiam sa merg la orange sa schimb cartela din MicroSIM in NanoSIM dar avand o urgenta, am intrat sa imi "decupeze" cartela ceva service GSM tot din centru pt ca la orange era coada si ma grabeam, am zis ca o schimb altadata.
Dupa ce au aparut problemele cu semnalul, am mers la garantie cu telefonul si mi-au cerut sa schimb cartela si sa vad apoi ce se intampla. De atunci nu am mai avut probleme!

Baciu Ionut
03-11-2014, 09:16 PM
Cel mai probabil aceste probleme apar de la accesoriile neoriginale. Deseori creaza probleme si cu semnalul si cu sunetul, etc. Incearca un restore si dupa incarcal doar cu un incarcator original. Ar trebui sa-si revina.

Sent from my iPhone using Tapatalk