PDA

View Full Version : Eroare achizitionare APP STORE

adytzul89
03-13-2014, 01:36 PM
Salut,

Am o problema, poate imi puteti explica si rezolva..

Am facut o achizitie GPS NAVIGATIE - skobbler, am incercat prima data in App Store de pe iPhone4 si nu a mers, a dat o eroare "Your Purchase Could Not Be Completed For assistance, contact iTunes at www.apple.com/support/iTunes/ww/", am trecut la programul iTunes pe laptop, m-am logat pe ID Apple si am facut acolo achizitia. Totul a fost ok, am facut sincronizare pe telefon, s-a descarcat aplicatia si s-a instalat. Totul ok, am deschis aplicatia, si am dat sa cumpar harta romaniei 2,99 EURO, am dat buy, mi-a cerut sa tastez parola de la cont Apple, am introdus-o, am dat ok.. si mi-a aparut aceeasi eroare "Your Purchase Could Not Be Completed For assistance, contact iTunes at www.apple.com/support/iTunes/ww/". Am zis ca poate nu a mers cum trebuie, am dat din nou buy si aceeasi eroare. Am trecut la setarile de iTunes Store, am refacut setarile care erau OK, am revenit in aplicatie si aceeasi eroare, am repetat de mai cateva ori si nici o sansa. Am zis sa verific in contul meu bancar, sa vad daca s-a facut vreo tranzactie si aici e surpriza, imi apareau la tranzactii in asteptare de mai multe ori suma de 2,99 EURO, de 9 ori, printre care si suma aplicatiei pe care este in regula, ca am descarcat-o. Acele tranzactii in asteptare care mi-au aparut acolo, practic sunt luate pe degeaba. Urmeaza sa mi le ia de tot, sau sa imi restituie si sa imi ia doar pe aplicatia pe care am descarcat-o?! Si cum as putea rezolva si cu eroarea de achizitie de pe iPhone 4. Multumesc si poate ma ajutati..

Psych0
03-17-2014, 03:39 PM
Contacteaza-i pe cei de la apple si spunele despre ce este vorba