PDA

View Full Version : Iphone 4s Ecran avariat

StefanSebastian
03-16-2014, 09:33 PM
Buna seara, am si eu o problema ieri mi-a cazut idevice-ul (un iphone 4s alb) pe jos si s-a fisurat ecranu.Tin sa precizez ca ecranul functioneaza perfect chiar daca este crapat pe mai bine de jumatate din suprafata.As vrea sa stiu si eu daca acest ecran http://www.ebay.com/itm/LCD-Touch-Screen-Glass-Digitizer-Assembly-Replacement-Tools-White-For-iPhone-4S-/171269658761?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27e0779889 este de calitate si merita cumparat va multumesc frumos.

Psych0
03-16-2014, 11:36 PM
Daca merge ii poti cumpara doar sticla , nu e nevoie de intreg display-ul + cel din link nu e original
Faci cum crezi

StefanSebastian
03-17-2014, 01:41 AM
Am inteles ca acea sticla este lipita de touchscreen si nu merge inlocuita decat cu tot cu ecran.Si daca pot inlocuii doar sticla ai idee cat m-ar costa si de unde pot face rost?

mikeru
03-17-2014, 07:43 AM
forumul cu acoperă problemele hardware. nu vrea nimeni să dea un sfat după care beneficiarul să pățească vreo minune. așa-i psycho? că nu plătești tu dup-aia reparația pe de-a-ntregul.

dacă iei ăla de pe ebay, îl iei pe răspunderea ta. dacă psych0 știe să lipească touch-uri de display-uri (cu condiția să îl și dezlipească întâi fără să-l deterioreze), scrie-i un PM și continuați discuția acolo.

thread-ul se închide, nu suntem în măsură să dăm sfaturi hard. adică nu vrem să ne asumăm răspunderea pentru alegerea celui cu problema.