PDA

View Full Version : Problema Iphone5

bandidos
03-19-2014, 09:47 PM
Buna seara. Sunt nou... ca sa zic asa in materie de iphone. Am achizitionat de curand un i5 si se pare ca acesta nu vibreaza(vanzatorul mi-a spus) dar am mai observat inca o chestie ciudata la el si poate ma lamuriti voi.

1. Din ce am inteles telefonul se poate sa nu vibreze din 2 motive.... vibratorul stricat sau folia care face legatura acestuia cu placa, butoane +/- etc. Intrebarea mea ar fi care ar ceda mai repede!? Vibratorul sau acea folie?

2. Cand efectuez un apel display-ul telefonului o ia razna(se stinge/se aprinde) si din ce am observat in timp ce ma jucam Real Racing 3 masina o luase razna( se ducea stanga/dreapta fara ca eu sa ii fac nimic). De la ce ar putea aparea aceste simptome? Din ce am mai citit pe ici pe colo am inteles ca la problema cu display-ul ar fi de la senzorul de proximitate! Oare asa o fi?

Mentionez ca am ios 7.1 si acesta e blocat in vodafone.
Aaaa si sa nu uit cine imi poate recomanda un service decent(calitate/pret) pentru iphone?

Man
03-20-2014, 09:29 AM
Eu ca ca iphone tau a luat un soc(lovitura) puternic(a), si s-a difectat accelerometru, din cauza asta nu merge bine jocul cu masinile, in legatura cu vibratia, nu conteaza cat timp trebuie schimbat.
Noi pe forum nu dam recomandar hardware, mai bine mergi la un service si intreaba pe acolo.

Sent from my iPad using Tapatalk