PDA

View Full Version : Gevey/R-sim etc.

styles18
03-20-2014, 10:46 PM
Buna seara!In luna urmatoare as dori sa-mi schimb iPhone-ul si sa-mi achizitionez un iPhone 5.Ma bate gandul sa imi iau unul cu gevey si as dori niste pareri despre cum se comporta telefonul cu gevey de la cei care deja folosesc metoda aceasta de deblocare.Am un prieten care are iPhone cu gevey si nu a avut nicio problema pana acum cu el.Am citi pe internet si am vazut ca sunt care s-au confruntat cu probleme gen caderi de semnal, nu se trimit mesaje etc.Sa zicem ca astea ar fi normale.Am mai auzit persoane care au spus ca din cauza gevey-ului nu vei primi notificari push.Este reala problema asta sau e mit?As dori sa mai stiu daca merge internetul 3G de la operator si daca se pateste ceva gevey-ul in urma unui restore.Din cate am vazut, nu trebuie schimbat gevey-ul la fiecare update de iOS.Din comentarii mi-am dat seama ca acele cartele au mers de pe iOS 6 pe 7.Doar 7.1 a incurcat un pic treaba pe 5S si 5C.Acestea fiind spuse, as vrea sa aud parerea voastra in urma utilizarii acestei metode de unlock si o lamurire la intrebarile de mai sus.

miraoiumihai
03-21-2014, 09:53 AM
La cum sunt preturile pe piata, din punctul meu de vedere, o economie de 2-300 lei nu merita. Mai bine pun banii aia si iau unul neverlock, decat sa stau cu sufletul la gura la un update de soft sau sa umblu prin serviceuri sa-mi activez telefonul/programez gevey/ cumpar alt gevey ... Am avut iPhone 4 cu gevey sim, soft 6.1.3 si conservare de baseband ... singura problema era ca uneori, destul de rar ce e drept, ramanea gevey blocat si nu mai intra in retea telefonul pana nu il restartam si scoteam complet sim-ul si gevey din telefon. Nu stiu cum sta treaba la iPhone 5 cu gevey, dar recomand neverlock/codat in reteaua pe care il folosesti (vodafone ori orange) :)

styles18
03-21-2014, 09:30 PM
As mai dori niste pareri.Daca se poate de la cineva care foloseste i5 cu gevey sau a folosit.

Kilobaid
03-21-2014, 10:15 PM
Am un prieten care are un i5 si este foarte multumit de gevey

nFinite
03-21-2014, 11:24 PM
Si eu am i5 cu R-sim si sunt multumit.

florinirimia
03-21-2014, 11:27 PM
Si eu am i5 tot cu gevey si e ca si neverlock(doar ca mai ieftin)! Miturile alea de care ziceai se intamplau pe i4. Cat despre 3g, merge perfect normal