PDA

View Full Version : Notificari push

Florin Andrei
03-25-2014, 11:55 PM
Salut,

Am un S4 nou. luat de la Orange de o saptamana.
Problema este ca nu merg notificarile cand telefonul este blocat, cu setarile puse corespunzator.
Lucrez destul de mult cu Outlook si chiar ma ajuta notificarile mailurilor in ecran blocat

Multumesc

SunSetRo
03-25-2014, 11:56 PM
Forumul este pentru iPhone, nu Samsung.

Florin Andrei
03-26-2014, 12:19 AM
Forumul este pentru iPhone, nu Samsung.

Scuze, Iphone 4S

SunSetRo
03-26-2014, 12:22 AM
vezi in settings > notification center > mail > e-mail-ul tau > on pe show on lock screen

Florin Andrei
03-26-2014, 12:45 AM
vezi in settings > notification center > mail > e-mail-ul tau > on pe show on lock screen

E bifat tot pe ON, problema este ca imi intra mailurile doar daca deschid clientul de mail si dau refresh manual

SunSetRo
03-26-2014, 12:48 AM
intra in settings > mail, contacts, calendars > fetch new data si activeaza Push

Florin Andrei
03-26-2014, 01:10 AM
intra in settings > mail, contacts, calendars > fetch new data si activeaza Push

Tot pus cum trebuie nu se intampla nimic, notificarile de la mesaje text de exemplu merg.Sa aiba legatura cu outlookul?

AM instalat IPusher dar nu functioneaza, ramane in asteptare

SunSetRo
03-26-2014, 01:17 AM
Mai mult ca sigur.

mikeru
03-26-2014, 07:51 AM
și tu īl folosești īn Orange, sau īn vreo altă rețea, cu GeveySIM?

Florin Andrei
03-26-2014, 10:26 AM
și tu īl folosești īn Orange, sau īn vreo altă rețea, cu GeveySIM?

Da, e cumparat de la Orange il folosesc in reteaua lor.Nu a fost decodat sau alte din astea.
Notificarile de la Gmail functioneaza in ecranul blocat.Outlookul de la companie nu.
Si chiar ma ajuta notificarile in ecranul blocat, sa nu stau tot timpul sa-l deblochez din buton sa intru apoi in mail ca acesta sa se actualizeze.
Ma gandesc ca aceasta problema are legatura cu ceva setari din serverul de mail al firmei.Sau nu, nu stiu exact.Ar trebui deblocate ceva setari de acolo? Intreb si eu...
Multumesc

Florin Andrei
03-26-2014, 04:28 PM
Da, e cumparat de la Orange il folosesc in reteaua lor.Nu a fost decodat sau alte din astea.
Notificarile de la Gmail functioneaza in ecranul blocat.Outlookul de la companie nu.
Si chiar ma ajuta notificarile in ecranul blocat, sa nu stau tot timpul sa-l deblochez din buton sa intru apoi in mail ca acesta sa se actualizeze.
Ma gandesc ca aceasta problema are legatura cu ceva setari din serverul de mail al firmei.Sau nu, nu stiu exact.Ar trebui deblocate ceva setari de acolo? Intreb si eu...
Multumesc

Sugestii legat de acesta problema?

Multumesc

SunSetRo
03-26-2014, 05:15 PM
Posibil sa trebuiasca facute ceva setari de la companie, ia legatura cu administratorul vostru.

Florin Andrei
03-27-2014, 11:43 AM
Posibil sa trebuiasca facute ceva setari de la companie, ia legatura cu administratorul vostru.

Din punctul meu de vedere sistemul de operare IOS este instabil, sunt la prima experienta cu Iphone, mai exact de doua saptamani.Parere personala raportata la problemele intampinate pana acum
Au inceput sa mearga notificarile de aseara pana acu vreo 10 minute, acum se ''odihnesc'' din nou.
Mai nou cand ma suna cineva, din zece apeluri sa spunem, la doua din ele nu am in optiunea de a raspunde sau a respinge acel apel.Apare doar numarul sau un nume asociat cu un numar de telefon.
E frustrant si enervant.Mai stau o saptamana sa vad ce se intampla si probabil o sa fac cerere la compania de inlocuire pentru un BlackBerry.

SunSetRo
03-27-2014, 01:59 PM
Legat de notificari posibil sa fie de la serverul companiei atata timp cat restul functioneaza.
Legat de apel daca esti in meniul telefonului si te sun cineva ai buton de respins, daca terminalul este blocat nu ai buton de respins si respingi apelul apasand de 2 ori pe buton de sus power off. Asa a fost mereu la Apple.

Mie personal iOS mi se pare cel mai stabil sistem de operare.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk Pro

mikeru
03-27-2014, 02:48 PM
Florin Andrei, faptul că ești la prima utilizare nu cred că īți dă decāt dreptul să-l experimentezi, nu să dai deja verdictul.

de exemplu, butoanele de Reject și Accept nu-ți apar decāt dacă iPhone-ul nu e īn modul de sleep, respectiv locked. adică e cu springboardul la vedere. altfel, reject dai prin apăsarea de 2 ori a butonului de Power (cel subțire, de sus). dacă vrei doar să-l pui pe mute, apeși o dată, sau apeși oricare din butoanele de volum, tot așa, o dată.

cāt despre notificările tale, da, sunt de acord cu SunSet, e cazul să vorbești la firmă. ca să ne convingi contrarul, te rog să īți instalezi și un cont de Yahoo sau Gmail și să ne spui dacă īți face aceleași probleme.

Florin Andrei
03-27-2014, 02:49 PM
Legat de notificari posibil sa fie de la serverul companiei atata timp cat restul functioneaza.
Legat de apel daca esti in meniul telefonului si te sun cineva ai buton de respins, daca terminalul este blocat nu ai buton de respins si respingi apelul apasand de 2 ori pe buton de sus power off. Asa a fost mereu la Apple.

Mie personal iOS mi se pare cel mai stabil sistem de operare.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk Pro

Cei de server cei de la IT au spus ca nu sunt limitari.Dimineata au mers notificarile, acu iar au pauza...
Ciudat e la ca ceilalti colegi merg.
Multumesc pentru raspunsuri.Ma declar invins...