PDA

View Full Version : Praf in camera

Mondeutza
03-30-2014, 08:57 PM
Problema a asa:iPhone 5S cumparat din Apple Store din Elvetia in luna decembrie 2013. Luna trecuta am observat cu stupoare ca a murit un pixel...am zis "bun asa", nu am acordat f mare importanta pentru ca trebuie sa ma uit cu mare atentie si precizie pentru a-l repera, deci nu e extrem de deranjant. N-am uitat bine de pixel si astazi constat ca am praf sub camera de pe spate :(
Intrebarea mea este: cum Doamne iarta-ma sa procedez si la cine sa apelez pentru remediere? Tel e inca in garantie, oare la store-ul din Elvetia il schimba? Sau imi da unul refurbished? Sau dus la cei de la iStyle...
Merci frumos pentru rabdare si astept sugestii de la voi :)

Man
03-30-2014, 09:00 PM
Te duci la noumax si te rezolva cu unul refurbished, este ca unul nou identic...

Sent from my iPad using Tapatalk

Mondeutza
03-31-2014, 02:06 PM
Am sunat acum la cei de la Noumax p.l. din Cluj si mi-au spus ca ma asteapta la service pentru curatarea camerei (service acoperit de garantia internationala) si daca mai exista problema aceasta ulterior, il inlocuiesc, dar fara garantía ca e sau nu refurbished pentru ca ei le primesc sigilate… asta e, merita incercat in speranta ca nu mai intra alte particule :( am avut toate generatiile de iPhone (mai putin 2g-ul) dar acesta e primul cu care am probleme… ce e si mai frustrant e ca e singurul nou nout cumparat din Store :)) de-a rasu’ plansu’
Merci oricum :)

mikeru
03-31-2014, 02:23 PM
du-l la Noumax, pentru pixelul ăla ți-l vor schimba.

Mondeutza
03-31-2014, 03:01 PM
I-am intrebat si de pixel si mi-au spus ca Apple inlocuieste iPhone-ul - conform garantiei - doar de la 5 pixeli "decedati" sau mai multi.
Pentru unul singur, nu :(