PDA

View Full Version : Iphone 3GS, cont noui Icloud

alin_barburas
04-20-2014, 07:08 PM
Buna, am vandut unui amic un telefon 3GS de 16gb, cumparat de mine second hand cu ceva timp in urma. Era cred decodat de pe undeva de prin Danemarca, asa ceva zicea un site de verificat dupa IMEI. Oricum, telefonul functioneaza fara probleme. A fost folosit de sotia mea la inceput, care si-a facut cont icloud de pe telefonul respectiv. Ulterior, cand mi l-a dat mie, si eu mi-am facut cont icloud tot de pe el. Acum, cand i l-am dat la om, am incercat sa ii facem si lui cont icloud (nefiind utilizator apple), insa pe ecran mi-a aparut ceva de genul "dispozitivul nu mai e eligibil pentru un cont icloud gratuit". Am incercat repetat, insa cu acelasi rezultat.
Ati mai vazut asa ceva? Este limitat numarul de conturi gratis pe care le poti crea de pe un telefon?
Multumesc pentru raspunsuri.
Alin

Man
04-20-2014, 07:16 PM
Incearca sa faci cont de pe pc, si apoi il introduci in acel iphone, da am mai vazut problema asta.

Sent from my iPad using Tapatalk

alin_barburas
04-20-2014, 07:23 PM
Multumesc frumos Man, asa o sa fac. Nu gasisem initial de unde se poate crea cont nou in Itunes, am vazut acum.
Sarbatori fericite

alin_barburas
04-20-2014, 09:14 PM
Revin cu problema. La incercarea creari unui nou cont in iTunes, primesc mesajul "you cannot create a new apple id using an existing MobileMe emal address." Desi am incercat mai multe id-uri pentru adresa de email tot nu merge.

alin_barburas
04-20-2014, 09:55 PM
Am mai incercat odata, scrie ca pe acest iPhone a fost activat numarul maxim de conturi gratuite. Solutia ar fi tot crearea unui cont de pe PC.
Cate conturi poti crea maxim de pe un iPhone?