PDA

View Full Version : iPhone 5 codat SoftBank Japonia. Se poate face neverlocked sau nu?

sabothor
07-22-2014, 04:17 PM
Salut baieti,

Am un iPhone 5 codat pe SoftBank Japonia. M-am saturat de Gevey sim si de problemele lor (nu imi mai iau iPhone cu Gevey Sim niciodata). Evident, probleme le stiti, cu o cartele de 128kb sau 4G, telefonul nu are net decat pe EDGE. Semnalul rar daca sare de 3 liniute.

Am folosit (cu regret) EDGE in Romania cu servicii de date limitate, dar actualmente sunt in UK si am oferta de net nelimitat 4G, dar .. evident, eu am EDGE ...

Stiu ca imi veti spune sa-mi iau R-SIM 9 sau mai stiu eu ce dracului inventii - am incercat si asta, dar in UK 2 din 10 oameni au auzit de Gevey SIM si de gasit, nu le gasesti nicaieri (nu mai spun ca sunt si interzise).

Intrebarea mea este: SE POATE FACE FULL FACTORY UNLOCK / NEVERLOCK pentru un iPhone 5?
Daca da, cine imi poate face asta si cat ma costa.
IMEI: 013555009999234

Am telefonul de mai bine de un an si e plin de aplicatii and stuff, chiar nu vreau sa-l dau pe ce apa nu curge din simplul motiv ca nu am acces la internet cum trebuie.

Va multumesc anticipat tuturor pentru raspuns!

sabothor
07-23-2014, 09:05 PM
Nimeni, nimic?

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

tiberiuboboc
07-24-2014, 06:15 AM
De ce nu incerci cu IMEI direct in topicurile baietilor care se ocupa de decodari? Eu, de exemplu, nu stiu sa se poata decoda SoftBank, dar este doar o parere neavizata :D.

sabothor
07-24-2014, 07:35 PM
Din cauza ca doar unii pot decoda SoftBank si e penibil sa deranjez pe toata lumea cu aceeasi intrebare, de aceea am facut topicul asta in speranta ca cineva care m-ar putea ajuta, va vedea topicul si ma va contacta.
Dar vad ca se lasa asteptat :)

tiberiuboboc
07-24-2014, 07:37 PM
Si vei mai astepta, nu prea se uita baietii de la decodari in restul forumului. Bafta.

sabothor
07-24-2014, 07:39 PM
Nicio problema. Atat solutia de decodare, cat si banii, mai pot astepta ... Daca nu, peste doua luni imi voi lua iPhone 6 iar pe-asta il las prietenei.
Salutari!
Casian