PDA

View Full Version : WhatsApps Messenger

sov
09-30-2014, 02:02 PM
Salutare tuturor!
Fiica-mea a primit de ziua ei un ipad mini si sint total afon in dispozitivele apple. M-am uitat pe google vreo 2 zile, dar nu am gasit sau inteles mare lucru, asa ca solicit ajutorul unui coleg care e mai destupat la minte ca mine.
Ideea e ca fiica-mea ar dori sa instaleze whatsapp messenger, insa am vazut ca sint 2 posibilitati: cu un iphone (insa nu am iphone, si nici nu m-ar interesa pt ca nu poti folosi whatsapp pe ambele dispozitive in acelasi timp) si a 2-a posibilitate cu jailbreak. La a 2-a varianta m-am impotmolit, nu gasesc un tutorial mai usor de inteles, pt cine ma poate ajuta, eventual cu alta solutie, e vorba de un ipad mini de 16 GB, cu ios 7.1.1 si care in setari imi spune ca se poate upgrada la 8.02 (parca asa ceva, oricum versiunea 8)
Va multumesc mult de un eventual ajutor!

tiberiuboboc
09-30-2014, 02:44 PM
Dacă optezi pentru jailbreak, pentru iOS 7.1.x exista pangu. Intri pe pagina lor, descarci pangu, legi tableta la pc, stabilesti data tabletei 2 iun 2014, faci ce-ți spune pangu. La final o sa ai cydia pe ecran si jailbreak făcut. Cum pui WhatsApp cu jailbreak nu știu :)

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk ....

sov
10-01-2014, 08:08 AM
Si nu exista riscul de a o bloca sau deteriora? Si data va fi ramane decalata in urma cu cateva luni?

tiberiuboboc
10-01-2014, 10:32 AM
Riscuri mari nu prea sunt, poate eventual sa rămānă intr-o stare din care sa necesite restore. De deteriorat nu poate fi vorba, nu umbli cu șurubelnița ;). Data se reglează automat.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk ....

sov
10-02-2014, 08:23 AM
Multumesc, mai ramane sa vad daca se va putea instala Whatssapps.

Man
10-02-2014, 01:45 PM
Din cate stiu eu, whatsapp se activeaza prin sms, ipad-urile nu au sms, deci sunt sigur ca nu poti activa aplicatia asta pe ipad.

Sent from my iPad using Tapatalk