PDA

View Full Version : Folii protectie

BobotzZz
01-06-2011, 08:30 PM
Ce folii de protectie folositi pe ecranul (dar si pe spatele) iPhone-ului (4) si daca sunteti multumiti de ele?

Eu unul am avut o folie de la 3M Vikutti si sunt foarte nemultumit de ea, nu o recomand nimanui, mai ales ca tipa care mi-a pus-o a facut-o gresit asadar s-a dezlipit si acu umblu cu folia in portofel :D sperand ca o sa-mi fac timp intr-o buna zi sa trec p-acolo sa fac scandal...

Toni
01-06-2011, 08:32 PM
Eu am pe unul folia care a venit cu carcasa SwitchEasy Vulcan (destul de tare, sunt super multumit de folie), si pe celalalt i5 am ArtWizz de la apcom 9de asemenea multumit.

MacAndrew
01-06-2011, 08:37 PM
Eu am Zagg invisibleSHIELD full-body. Nu cred ca mai are nevoie de comentarii... e netul plin de review-uri.

Tyler
01-06-2011, 08:37 PM
Am avut folie iShield pe 3GS şi nu mi-a plăcut că mi-a făcut pe la colţurile telefonului, efectual de coajă portocală.De atunci numai mi-am pus pe iPhone 4 nici o folie, am doar o husă de la orange, dinaia de care tragi de bandă şi iese afară telefonul.Sunt foarte mulţumit de husă, telefonul nu cade dacă īntorc telefonul cu tot cu husă invers.
Implicit necesită extra atenţie cānd nu ai folie pe telefon cānd īl piscăleşti, vorbeşti la telefon, te joci, să nu-l scapi, asta desigur dacă vrei să nu-l zgārii.

zaone
01-06-2011, 08:39 PM
Eu am Alien Surface si sunt foarte multumit de ea, deocamdata cel putin ..

Toni
01-06-2011, 08:40 PM
Am avut folie iShield pe 3GS şi nu mi-a plăcut că mi-a făcut pe la colţurile telefonului, efectual de coajă portocală.De atunci numai mi-am pus pe iPhone 4 nici o folie, am doar o husă de la orange, dinaia de care tragi de bandă şi iese afară telefonul.Sunt foarte mulţumit de husă, telefonul nu cade dacă īntorc telefonul cu tot cu husă invers.
Implicit necesită extra atenţie cānd nu ai folie pe telefon cānd īl piscăleşti, vorbeşti la telefon, te joci, să nu-l scapi, asta desigur dacă vrei să nu-l zgārii.

Am avut si eu iShield pe primul iPod Touch, ajunsese iPodul o piersicuta coapta.

Tyler
01-06-2011, 08:42 PM
Toni, =)). Folia care o ai tu acuma, nu are acel efect cum are iShield?

Toni
01-06-2011, 08:45 PM
Toni, =)). Folia care o ai tu acuma, nu are acel efect cum are iShield?

Nu, este din aia care nu se aplica cu solutie, doar faci luna ecranul (eu sunt maniac, pe primul iPhone am stricat 4 folii, daca e un fir de praf o dau jos) si o pui cu grija (si rabdare, multa rabdare). Am avut si una care era anti-fingerprint, dar avea un efect de curcubeu, aveam retina-rainbow.

Tyler
01-06-2011, 08:48 PM
Īnseamnă că ai stricat ceva banii pe folii. Cumpărai direct engros de folii.Mă gāndesc şi eu să-mi pun o folie, pentru extra protecţie, dar aş vrea de la o firmă din RO, nu din altă ţară, cu shipping, ş.a.m.d.

Toni
01-06-2011, 08:50 PM
Īnseamnă că ai stricat ceva banii pe folii. Cumpărai direct engros de folii.Mă gāndesc şi eu să-mi pun o folie, pentru extra protecţie, dar aş vrea de la o firmă din RO, nu din altă ţară, cu shipping, ş.a.m.d.

Cam fara sa exagerez, am aruncat 200 roni numai pe folii si a fost 85 lei carcasa pentru unul din iPhoane, cum am zis, urasc scratch-urile.

MacAndrew
01-06-2011, 08:57 PM
Sunt in asentimentul lui Toni. Nu-mi plac zgarieturile, drept pentru care de-a lungul timpului si eu am dat ceva bani pe folii, tocuri de piele, Bumper...

Tyler
01-06-2011, 08:58 PM
Nu-i de neglijat 200 de RON, dar şi eu sunt un "nebun" cānd vine vorba de zgārieturi.Asta e avantajul cānd ai folie, că şti că e ca nou, şi dacă-l scapi pe jos, nu-l zgārii.Eu dacă folosesc telefonul intens trebuie să-l şterg după un timp cu ceva cārpă din microfibre, că e plin de amprente.Bine că-s doar amprente doar, şi nu zgārieturi.

BobotzZz
01-06-2011, 09:03 PM
pai si care la alea antifingerprint care e smecheria? Am citit ceva de nush ce coaja de portocala care nu prea multumeste lumea si nici nu vreau sa-mi adauge prea mult in grosime ecranului, mai ales ca atunci cand aveam folia aia nenorocita nu mai mergea foarte bine, decat in conditiile in care tineam telefonul in mana (de altfel asta m-a si enervat la culme...)

Toni
01-06-2011, 09:06 PM
pai si care la alea antifingerprint care e smecheria? Am citit ceva de nush ce coaja de portocala care nu prea multumeste lumea si nici nu vreau sa-mi adauge prea mult in grosime ecranului, mai ales ca atunci cand aveam folia aia nenorocita nu mai mergea foarte bine, decat in conditiile in care tineam telefonul in mana (de altfel asta m-a si enervat la culme...)

Aia cu antifingerprint e mata suprafata (nu lucioasa ca alea anti-scratch), si din cauza ca e mata are un efect de curcubeu (ca si cum aia vea ecranul umed dedesubtul foliei).

mircea
01-06-2011, 09:09 PM
eu am una de la macally

Tyler
01-06-2011, 09:10 PM
BobotzZz, efectul de coajă de portocală l-am īntālnit eu la folia iShield.Se manifestă la colţurile telefonului după cāteva luni de utilizare, mai ales dacă-l pui peste tot, buzunar, masă, bordul maşinii.E şi mizerie pe colţurile telefonului, nu numai un aşa fel de cojii de portocală, nici nu le poţi scoate deoarece dacă īncerci, rişti să dezlipeşti mai mult din folie şi astfel pui mai multă mizerie īn locul neatins.Mie nu mi-a plăcut, mai ales că s-a şi dezlipit la colţuri după cāteva luni, şi nici nu se vedea ecranul aşa clean, cum e fără folie, din fabrică.Se vedea aşa mai īnceţoşat pe alocuri, din cauza foliei.

Toni
01-06-2011, 09:10 PM
eu am una de la macally

Voriam sa imi iau si eu din aia, dar nu aveau pe stoc atunci, e buna?

mircea
01-06-2011, 09:15 PM
sincer chiar ma uimit folia o am si pe spate si pe fata full body , o am de 1 luna si 2 saptamini si nu ma dezamagit deloc , insa mie nu mia scapat deloc iphonu 4 eu nu am incercat folia la asa ceva dar in rest sta destul de bine pe iphone ,eu personal ti-o recomand cu caldura

BobotzZz
01-06-2011, 09:35 PM
sincer chiar ma uimit folia o am si pe spate si pe fata full body , o am de 1 luna si 2 saptamini si nu ma dezamagit deloc , insa mie nu mia scapat deloc iphonu 4 eu nu am incercat folia la asa ceva dar in rest sta destul de bine pe iphone ,eu personal ti-o recomand cu caldura

Adevaru ca la cat costa... n-ai cum sa nu fii multumit :cool:

chadwicz
01-06-2011, 11:57 PM
Alien surface prima folie pusa pe 3gs full-body, mai putin marginile. O am de vreo 1 luna si rezista.

Tyler
01-07-2011, 12:04 AM
chadwicz, prima lună e okay orice folie, şi aia cu 5 lei.Peste 5-6 luni, atunci vezi dacă ai făcut o afacere bună cu folia sau nu.

mircea
01-07-2011, 12:05 AM
la alien surface nu-mi place ,ca are acel efect de coaja de portocala ,

PsychOps
01-07-2011, 10:55 PM
Eu am avut o folie ishield care dupa 3 zile de la instalare a inceput sa se dezlipeasca si sa intre murdaria pe sub ea.

Tyler
01-07-2011, 11:35 PM
Te fură pe faţă, 100 de RON sau cāt e.

floricel
01-07-2011, 11:41 PM
Eu folosesc numai noname-uri, max 10-15lei. Sunt foarte multumit de ele, si le schimb la 2-3 luni. Acum pe fata am una normala si pe spate un anti glare(este mai groasa putin)
Am incetat a cumpara folii de firma, din primavara 2010 cand mi-am luat un 3gs 32gb alb, si am zis ca pe acel telefon voi pune o folie de marca, si am luat un iShield, care dupa 3 saptamanii s-a facut coaja de portocala la colturile de pe spate numai ca erau si negre. Atunci am zis pas la folii de peste 100RON.

Tyler
01-07-2011, 11:42 PM
Poate nu livrează iShield-uri originale din US.

mircea
01-08-2011, 04:09 AM
faza la ishield este ca dupa aplicare trebuie lasat vreo 24 de ore intr-o zona in care nu circula prea mult praf ,cum ar fii bucataria si baia , iar daca nu ai aplicat destula solutie la instalare , te-ai dus , faza este destul de naspa din punctul meu de vedere ,

catalin7mar
01-08-2011, 11:42 AM
Eu nu va recomand sa folositi floii de protectie mai ales pentru iPhone 3G/3GS.Am avut un 3G pe care am aplicat mai multe folii de protectie.Mie toate mi-au redus din sensibilitate si le vad inutile din moment ce ecranul nici daca vrei nu poti sa-l zgarii.Eu detin acum un iPhone 4 si nu folosesc nici-o folie de protectie.Poate pe spate ar fi buna o folie de protectie dar pe fata in niciun caz.

Tyler
01-08-2011, 05:59 PM
Pe spate mi se pare şi mie utilă.Dacă-i pun pe faţă mi frică să nu se deteriozeze densitatea culorilor.Cānd am avut iShield se vedea īnceţoşat īn unele părţi, nu se vedea nicidecum cum ar fi fără folie, asta-i marele fail.

Toni
01-08-2011, 06:00 PM
Eu nu va recomand sa folositi floii de protectie mai ales pentru iPhone 3G/3GS.Am avut un 3G pe care am aplicat mai multe folii de protectie.Mie toate mi-au redus din sensibilitate si le vad inutile din moment ce ecranul nici daca vrei nu poti sa-l zgarii.Eu detin acum un iPhone 4 si nu folosesc nici-o folie de protectie.Poate pe spate ar fi buna o folie de protectie dar pe fata in niciun caz.

Sunt intradevar unele care fac ceva de genul, mai ales alea cu anti-fingerprint si iShield (care este un jeg).

Tyler
01-08-2011, 06:07 PM
iShield, un mare fail, care şi costă ceva.

mircea
01-08-2011, 06:13 PM
nu merita sa iti strici frumusete de iphone 4 cu un shield , ma pis pe el de scut , da este adv ca poti sa te duci cu iphonul si in (razboi) dar nu merita

PsychOps
01-08-2011, 11:06 PM
iShield mai mult strica..si cica ca nu lasa urme dupa dezlipire,dupa ce am dezlipit folia mi-au ramas niste urme de a trebui sa sterg de trei orii telul cu alcool sanitar ca sa se duca mizeria...fail

mircea
01-08-2011, 11:10 PM
da destul de naspa , pentru mine invisible shiled nu este cine ce , dar ai incercat si alien ...!

PsychOps
01-08-2011, 11:12 PM
nope...I wanted but I didn't had enough money...

Tyler
01-08-2011, 11:45 PM
Ar fi bine să fie īnchis thread-ul ăsta, īncepe să fie spam deja.

Protektor
01-08-2011, 11:48 PM
Am mai spus ca numai initiatorul poate cere inchiderea unui thread. O sa avem grija sa nu mai fie spam.

Unregistered
01-09-2011, 01:47 PM
Cu toate ca la iphone 4 ishieldu ar trb sa se instaleze mai usor dat formei, am intampinat nijte probleme si dupa 1 luna am dat folia jos, se desprinsese , a prins praf, m-am enervat si am achizitionat o folie fata spate china la 10 ron :)) , si isi face fooarte bine trb , si se aplica de 1000 ori mai usor .

marvel
01-09-2011, 08:19 PM
Pana la urma, Alien Surface are cineva motata pe 3gs de ceva timp?
As vrea sa stiu cim se comporta dupa minim 6 luni.
Multam. :)

Tyler
01-09-2011, 09:53 PM
marvel, īntreabă-l pe zaone.El are pe iPhone alien surface.

TheDog
01-10-2011, 08:16 AM
iShield, un mare fail, care şi costă ceva.
du-te ma, ishield e una din cele mai bune folii de protectie, bineinteles daca o montezi cum trebuie si respecti tot ce scrie la modul de aplicare

sup3rfly
01-10-2011, 11:59 AM
eu folosesc un Alien Invisible shield....mi-a luat cam 30 min sa o montez(si tot nu am reusit cum trebuie) dar sunt multumit de ea

Aquarius
01-10-2011, 01:04 PM
Folie protectie Apple iPhone 4 fata + spate 3M Vikuiti ADQC27 Anti-Reflex, clara

scalpel_diem
01-10-2011, 05:46 PM
3M fata-spate...superba...multi nici nu o remarca chiar si dupa ce le spun decat daca se uita atent...o recomand...plus ca este 60 de ron cu totul ;)

Marius Rarinca
01-10-2011, 09:26 PM
Am avut pe 3gs timp de un an clear skin de la ishield (2 folii full body la 75 lei) pe care am aplicat-o cu mare atentie timp de o ora si jumate si m-a tinut. Intr-adevar, dupa un timp a cam intrat praf pe la aripioarele alea laterale si au inceput sa se dezlipeasca dar am avut grija sa tai cu cutterul exact cat se dezlipea, la ecran sau pe spate nu am avut nicio pb.. Am inlocuit-o de vreo luna cu una alien shield pe care am luat-o la oferta aia, altfel as fi tinut-o si acum..
Concluzia mea e ca daca e aplicata corect si ai grija de telefon te tine folia si isi face banii. Eu sunt multumit de amandoua foliile si pun pariu ca si iShield sau oricare alta sunt bune in felul lor si iti protejeaza telefonul de zgarieturi. Mare atentie pe timp de vara, folia se incalzeste si e predispusa la dezlipire :)

shaqvill
01-10-2011, 10:38 PM
Nu folosesc folie! Consider ca trebuie sa ai ecranul fara nimic pe el pentru performante cat mai bune! Daca se sparge atunci e mai urata treaba dar pana acum de la primul iPhone pana acuma am avut oare noroc? In schimb trebuie o carcasa ceva sau un bumper! UP!

Marius Rarinca
01-11-2011, 08:13 PM
nu scade folia nicio performanta.. bine, e un pic de tot mai cauciucata ,dar te inveti cu ea

berti
01-17-2011, 02:05 PM
deci merita aceasta folie? http://ishield.ro/204-apple-iphone-4-invisibleshield-.html

zelpix
01-17-2011, 02:16 PM
eu am ceva chinezesc pe care l-am luat la 7 lei bucata pe 3Gs, face fata cu brio zgaraeturilor, il schimb in fiecare juma de an daca e cazul.
Pe iPad am avut dar l-am dat jos ca ma enerva in rest nu prea il zgarii ca il tin in husa.

yazeriel
01-18-2011, 12:21 PM
eu am avut pe 3gs zagg full body si m-a tinut aproape 10 luni,intr-adevar ca s-a innegrit pe la colturi de la praf ,de la scame din buzunar dar dupa atata timp eu zic ca e de ajuns pt o folie.
oricum dupa ce am dat-o jos telefonul arata ca scos din tipla,cel care l-a cumparat a ramas mirat de cum arata,deci una peste alta eu zic ca merita investitia ...si cel mai important ...conteaza foarte mult cum este aplicata,trebuie multa ,multa rabdare.

Unregistered
01-27-2011, 11:50 PM
salut! de unde as putea sa cumpar folie pe margini, pt iphone 4?

MacAndrew
01-31-2011, 01:43 PM
salut! de unde as putea sa cumpar folie pe margini, pt iphone 4?

Eu mi-am comandat de aici iColor Warp (http://www.icolorwrap.com/order.html) si mi-a sosit dupa 5 zile. Folia este dintr-o singura bucata si asta mi-a placut. Eu am comandat-o transparenta si in pachet vin 2 foli, instructiuni si un servetel umed. Sa vedem cum se comporta dupa ceva timp.

Unregistered
01-31-2011, 02:01 PM
Mersi mult, pana acuma cum se comporta? imi zici o parere, daca merita sau nu?

MacAndrew
01-31-2011, 02:09 PM
N-am lipit-o decat de vreo cateva zile si pana acum e ok. Nu ma astept sa tina o "vesnicie" (poate d-aia iti trimit 2 bucati) dar macar cateva luni.

Tyler
01-31-2011, 02:13 PM
du-te ma, ishield e una din cele mai bune folii de protectie, bineinteles daca o montezi cum trebuie si respecti tot ce scrie la modul de aplicare

E una dintre cele mai slabe după mine.Am avut pe 3GS, faţă şi spate şi după puţin timp, coji de portocală, mizerie la colţuri se aduna, nici nu puteam s-o curăţ, că dacă o curăţam trebuia să dezlipesc folia şi atunci se murdărea şi folia, ah şi se dezlipea īntr-un colţ.Asta primeşti la 100 de RON.
Nu am montat-o eu, a montat-o un tip de la orange care ştie, a zis şi el că nu se merită 100 de lei, dar atunci nu l-am crezut, doar după cāteva luni.

missmada
05-29-2011, 07:01 PM
Buna,nu stiu daca stii carcasele de la Moshi,sunt f frumoase,ultra slim si au si folie pentru ecran inclusa in pachet. Pentru detalii contacteaza ma pe privat. Multumesc mult

crazyboy4yo
10-11-2011, 09:33 PM
daca iau o folie de la orange, o monteaza acolo?

mau
10-11-2011, 10:48 PM
mai mult ca sigur, NU!

venom
10-17-2011, 04:52 PM
pana la urma care ar fi cea mai buna folie?

Protektor
10-17-2011, 07:47 PM
Folia invisible SHIELD. Ce este invisibleSHIELD? Este o folie de protectie transparenta (cum ii spune si numele) pentru iPhone, iPod Touch, iPad dar si pentru alte gadget-uri/device-uri. Materialul folosit a fost conceput initial pentru protectia elicelor elicopterelor militare iar in ciuda acestui fapt, este cea mai subtire folie de protectie existenta pe piata.
Search pe google si cumpara ce ne-ai disperat :D.

macinmac
10-17-2011, 08:45 PM
Tot vad opinii una alta dar am sa va spun ce inseamna folie buna:

opaca anti- ce vreti voi care nu reduce calitatea retinei- un singur nume: http://tinyurl.com/6k3x837

clear fara sa aiba efect rainbow sau alte defecte, pur si simplu nu e "acolo" : http://tinyurl.com/6goqx43

Dupa mine nu exista altceva mai de calitate precum cele enumerate.

Cea din urma o am instalata; se instaleaza f usor , nu face bule de aer dar pare sa "accepte" zgarieturi usoare.

crazyboy4yo
10-17-2011, 09:09 PM
Da-le naibii de zgarieturi. Schimbi folia mai des. Important este sa pastreze performantele ecranului retina

macinmac
10-17-2011, 09:14 PM
La cea ultraclear nici nu zici ca e aplicata...:cool:..pentru cei interesati pot oferi numele sellerului pe ebay cu garantie 100% si cu shipping gratuit. (folia vine din state).

calin1234
02-12-2012, 04:23 PM
Credeti ca este o problema daca aplic o folie din piele peste alien shield deoarece m.am cam plictisit de ea,dar nu vreau sa dau jos invisible shield-u. Este vreo sansa ca atunci cand o dezlipescnsa vina si invisible shield.ul jos? Mentionez ca adezivul de la folia din piele nu este foarte piternic deoarece a fost data odata jos de pe iphone deja.

oldspike
02-23-2012, 07:32 PM
Eu mi-am cumparat folia termocromata de la RF Laserworks.
Este absolut bestiala pt ca nu am vazut pana acum in RO :)
mai am 9 bucati daca este cineva interesat. Aici: http://forum.idevice.ro/showthread.php/5175-FOLIE-TERMOCROMATA-Iphone-4-4s-de-la-RF-Laserworks-USA?p=38737#post38737

george prutean
02-24-2012, 10:26 AM
Nu-i inteleg pe astia care-s asa de nemultumiti, pai fratilor atunci luati-va folii de 20 de lei de la 3m si dupa 2 saptamani le dati jos, ori din cauza dezlipirii ori din cauza zgarieturilor. voi vreti sa le aveti pe toate intr-o singura folie ? imposibil. Am iShield Alien Surface de 8 luni de zile. Protectie COMPLETA. Intelegeti ce inseamna asta ? Va spun eu ce inseamna. Nicio alta folie de pe piata nu are asa ceva. Bun. Apoi, garantie pe viata ! Intelegeti ce inseamna asta ? Va spun eu: dupa 5 luni mi-am lovit destul de tare iPhone-ul, avea iShield-ul pe el, a protejat telefonul de orice zgarietura/julitura dar folia s-a julit de la impact, normal. Am sunat la iShield, le-am trimis poze si in 2 zile am avut folia noua in posesie. Apoi, taieturi la mm, aderenta mult imbunatatita... nu mai raman amprente si urme pe iPhone dupa ce vorbesti cu el sau il folosesti la vreun joc. Apoi, faza aia cu efectul de coaja, chiar nu e vizibil numai intr-o anumita lumina si pe mine nu ma deranjeaza. SA vad eu care folie de pe piata iti ofera toate caracteristicile astea la un pret de 85 de lei si sa-ti dea si garantie pe viata. Sunteti niste hateri aia care numa' spamati aici negativ o folie care mie mi-a protejat iPhone-ul si continua s-o faca. Cumparati cu incredere iShield, orice s-ar intampla cu ea aveti garantie.

funiest
03-11-2012, 01:15 AM
Am o folie mata de 3 luni.
Cand mi-am luat folie spate am primit una normala, transparenta pentru fata.
Asta noua imi va acoperi zgarieturile? Deoarece ecranul meu are zgarieturi mici multe spre matuire si ceea mata face displayul ca si nou, din acest motiv intreb.
Sa o pun pe asta primita la pachet cu aia spate sau sa cumpar una mata?

Tudor
03-14-2012, 05:13 PM
Eu am Invisible Shield de la Zagg, de ala care se pune cu apa si nu e foarte rezistenta si buna. Intrebarea mea este de ce pe spate parca aluneca si in 2 luni ajunge la o margine a telefonului si se jupeste automat cand il bag in buzunar etc. Sunt foarte atent cu el si nu e din cauza mea. Pur si simplu folia lucreaza se intinde si ajunge sa se jupeasca cand ating o margine a telefonului. Cea din fata e ok. Aia de pe spate e a doua si da sa se intinda si asta. Ce pot face? Cei de la Alien ofera garantie si pt Zagg? Am cumparato de la cineva care luase 2 din America si nu stiu cum sa o trimit inapoi sau ceva fiind ca nu ma indur sa o arunc si sa dau un milion pe una noua. Ma puteti ajuta in acest sens?

ionescu_paul
03-16-2012, 04:16 PM
E buna si invisibleshield dar nu la fel de buna ca Alien Surface in ce priveste rezistenta si transparenta, in rest sunt cam la fel dar oricum sunt cele mai bune de pe piata. Nu gasesti nicaieri folie care sa aiba acoperire pentru tot telefonul numai la iShield. Marea problema cu Zagg e ca daca ai nevoie de garantie n-o poti lua din Romania de la reprezentanta lor iShield asa cum poti cu Alien Surface. Si mie mi s-a dezlipit pe iPhone4 dupa cam 5 luni dar i-am sunat, le-am trimis-o si in 2 zile am avut alta noua. Garantia pe viata e cea mai tare treaba pe care poate s-o aiba un produs :D Iti recomand Alien pe viitor ca sa stii ca toata viata ai acoperire completa no matter what.

Tyler
03-17-2012, 03:36 PM
Eu am Ultra Crystal Clear de la SGP, și sunt uber mulțumit.

ExE
05-15-2012, 11:31 AM
Buna ziua , am si eu o intrebare , pe un iphone 4 se poate pune o folie de carbon peste una transparenta ? Afecteaza cu ceva telefonul ? Sau peste o folie de carbon full body sa pun o folie transparenta sa ii acopere si ecranul retina ? cum este mai bine ?

mikeru
05-15-2012, 11:48 AM
ți-am lipit thread-ul de ăsta, dedicat unei asemenea discuții

lucianian
05-15-2012, 03:38 PM
La cea ultraclear nici nu zici ca e aplicata...:cool:..pentru cei interesati pot oferi numele sellerului pe ebay cu garantie 100% si cu shipping gratuit. (folia vine din state).

As vrea si eu numele sellerului. Ms

ExE
05-15-2012, 07:11 PM
Ok , credeam ca nu am postat unde trebuie :D Stie cineva raspunsul la intrebarea mea ?