PDA

View Full Version : Aplicatie numere neconoscute

Baciu Ionut
07-04-2011, 09:47 PM
Stie cineva daca exista vreo aplicatie care sa iti arate numerele necunoscute?cand primesti un apel cu nr necunoscut?

iuliutz
07-04-2011, 10:01 PM
exista, dar costa mult abonamentul

Baciu Ionut
07-04-2011, 10:16 PM
Poi si imi poti da mai multe detalii?

iuliutz
07-04-2011, 10:28 PM
Din pacate nu mai gasesc numele site-ului. Era vorba de un abonament platit la serverul respectiv si de redirectionarea numarului ce te suna catre un server de a lor. Cand te suna cu numar ascuns dateai respingere la apel si se redirectiona catre ei, iar serverul lor prin metode proprii iti depistau numarul si iti trimiteau un sms cu el. Daca mai gasesc postez aici adresa.

Gabriel Popei
07-05-2011, 08:39 PM
Eu știu ca doar in USA funcționează aplicatia respectiva.

Sent from my iPhone using Tapatalk

maxs01
07-14-2011, 07:08 PM
www.trapcall.com

mau
08-29-2011, 07:51 PM
Din pacate nu mai gasesc numele site-ului. Era vorba de un abonament platit la serverul respectiv si de redirectionarea numarului ce te suna catre un server de a lor. Cand te suna cu numar ascuns dateai respingere la apel si se redirectiona catre ei, iar serverul lor prin metode proprii iti depistau numarul si iti trimiteau un sms cu el. Daca mai gasesc postez aici adresa.

Romtelecom ofera serviciul de voip gratuit. Iti faci un cont acolo, o sa-ti aloce un nr de tel la ei, iar pe acest nr. faci redirectionare.

E nevoie sa intri in contul lor, pt a verifica istoria apelurilor. Nu trimit sms.

---
- Sent from my iPhone using Tapatalk