PDA

View Full Version : ...despre forum

BobotzZz
01-06-2011, 09:47 PM
Foarte frumos acest forum (si mai ales gestul din partea ta, de a incerca sa ne strangi intr-un loc pe toti impatimitii de deviceuri din Romania), felicitari Zaone.
Ar trebui sa ne explici un pic care sunt facilitatile acestui forum pentru ca am vazut o chestie cu "reputatii" apoi am mai inteles ca se poate citii si de useri anonimi (si aici vreau sa stiu in ce masura imi sunt protejate anumite detalii din profilul meu, cum ar fi adrese de mess si skype, facebook, etc) si mai ales daca forumul prezinta suport si pentru idevices.

LE: si de asemenea cred ca ar trebui sa dezvolti si alte meniuri si pentru Android, windows phone, etc

nobody
01-06-2011, 09:56 PM
Felicitari si mult succes!!! Un singur sfat/sugestie: da-le peste nas cu piratarea. Din cate stiu poti avea si tu probleme cu chestiile astea. O sa vezi, din 10 utilizatori nou inregistrati, 5 o sa intrebe cum descarca si ei aplicatii gratis.

Tyler
01-06-2011, 10:00 PM
Mulţumim zaone Óncă odată pentru timpul care ţi-l dedici acestui forum şi implicit site-ului.

Protektor
01-06-2011, 10:09 PM
Cred ca topicul asta se potrivea aici: http://idevice.ro/forum/showthread.php/9-Bine-ai-venit-pe-forumul-iDevice.ro!/page3

zaone
01-06-2011, 10:11 PM
Foarte frumos acest forum (si mai ales gestul din partea ta, de a incerca sa ne strangi intr-un loc pe toti impatimitii de deviceuri din Romania), felicitari Zaone.
Ar trebui sa ne explici un pic care sunt facilitatile acestui forum pentru ca am vazut o chestie cu "reputatii" apoi am mai inteles ca se poate citii si de useri anonimi (si aici vreau sa stiu in ce masura imi sunt protejate anumite detalii din profilul meu, cum ar fi adrese de mess si skype, facebook, etc) si mai ales daca forumul prezinta suport si pentru idevices.

LE: si de asemenea cred ca ar trebui sa dezvolti si alte meniuri si pentru Android, windows phone, etc
Well datele alea sunt publice acolo, oricine de poate contacta folosindu-le. Nu m-am uitat sa vad daca pot vedea vizitatorii si informatiile astea, dar voi verifica.
Este tapatalk instalat deocamdata, voi instala si o tema pentru terminale mobile.

Toni
01-06-2011, 10:14 PM
Well datele alea sunt publice acolo, oricine de poate contacta folosindu-le. Nu m-am uitat sa vad daca pot vedea vizitatorii si informatiile astea, dar voi verifica.
Este tapatalk instalat deocamdata, voi instala si o tema pentru terminale mobile.

Vizitatorii (guests) pot vedea detaliile (cum ar fii id-ul de messenger), poti restrictiona asta folosind usergroup manager in acp.

BobotzZz
01-06-2011, 10:14 PM

si "Rep Power" ce este? ;))

Toni
01-06-2011, 10:17 PM
si "Rep Power" ce este? ;))

Este o iconita in partea din stanga jos http://idevice.ro/forum/images/buttons/reputation-40b.png, daca iti place postarea cuiva ii poti adauga o mica "reputatie".

zaone
01-06-2011, 10:18 PM
Problem solved.

iuliutz
01-10-2011, 10:02 PM
Propun activarea unui filtru bad words care sa inlocuiasca automat anumite cuvinte cu altele. Spre exemplu cuvantul ce reprezinta organul genital sa il inlocuiasca cu SPAM. La fel si la linkuri. Daca stii ca un anume site se ocupa excusiv cu piraterie gen serials.ws sa il inlocuiasca cu SPAM.spam

TheDog
01-13-2011, 08:08 AM
http://idevice.ro/forum/showthread.php/200-Reclamatie-PROTEKTOR

hahahah deja? eram 100% sigur ca asa se va intampla. Zaone eu ti-am zis din prima zi cand mi-am facut cont aici parerea mea despre promovatul ca moderatori a celor care au donat. Donatorii trebuie sa primeasca vip si/sau steluta langa nickname si ATAT.
Voi nu intelegeti termenul de donatie: cand faci acest lucru il faci ca asa vrei tu, ca iti place site-ul respectiv, nefiind obligat de nimeni si fara sa astepti ceva in schimb.
Moderatori trebuiesc alesi din randul userilor cu vechime de pe zaone.ro, pe care tu zaone ii cunosti , care au experienta in domeniu si care doresc sa ajute si aici
my2cents

zelpix
01-13-2011, 10:20 AM
http://idevice.ro/forum/showthread.php/200-Reclamatie-PROTEKTOR

hahahah deja? eram 100% sigur ca asa se va intampla. Zaone eu ti-am zis din prima zi cand mi-am facut cont aici parerea mea despre promovatul ca moderatori a celor care au donat. Donatorii trebuie sa primeasca vip si/sau steluta langa nickname si ATAT.
Voi nu intelegeti termenul de donatie: cand faci acest lucru il faci ca asa vrei tu, ca iti place site-ul respectiv, nefiind obligat de nimeni si fara sa astepti ceva in schimb.
Moderatori trebuiesc alesi din randul userilor cu vechime de pe zaone.ro, pe care tu zaone ii cunosti , care au experienta in domeniu si care doresc sa ajute si aici
my2cents

Total de acord cu "TheDog".Pentru ca asa riscam si deja se intampla din cate am observat eu, ca oameni care habar nu au in ce consta munca de moderator, abuzeaza de acest privilegiu, iar de suferit doar userii au pe termen scurt, iar pe termen lung....well faceti si voi un calcul...

zaone
01-13-2011, 10:08 PM
Daca am promis ca le dau am dat. Oricum unii au moderator si nu il folosesc deci vor fi stersi, iar cei care incalca regulamentul si abuzeaza aiurea dispar.

zelpix
01-19-2011, 09:55 AM
De cateva zile observ ca suntem bombardati de catre "news bot" stiri in limba engleza, pe aria de news, si care apar intr-o rapiditate suparatoare.Chiar nu le observa nimeni? Sa nu-mi ziceti ca le cititi si ca e binevenit asa ceva? E un bot de spam care s-a instalat bine mersi si floodeaza forumul.Nu se poate scoate, renunta/sterge?Sau e un lucru dorit de catre useri?Devine deranjant dupa un timp, cel putin pentru ochi...

draque
01-19-2011, 11:10 AM
Da sunt chiar enervante news bot, trebuiesc sterse, si tinute stiri numai pe site nu si pe forum.

zaone
01-19-2011, 11:55 AM
I-am sters.