PDA

View Full Version : Aplicatie Wi-Fi

arahidu
08-30-2011, 04:16 AM
Salut, astazi am vazut la cineva o aplicatie care se numea WiFiTrak si cu ea scana retele wi-fi din imprejurimi si se putea conecta la ele cu ajutorul acestui program. Trebuie sa fi avut macar odata problema sa nu va gaseasca o retea wi-fi chiar daca voi stiti ca este acolo. Problema este ca aplicatia nu mai este in app-store si a-s vrea sa stiu cum pot sa o iau si eu (nu am jailbreak) sau macar una asemanatoare ca am cumparat doua si nu fac nimic, probabil Apple nu prea e de acord cu treaba asta

Protektor
08-30-2011, 10:44 AM
Am inteles care nu ai jb, dar uite un avantaj el jb http://www.idevice.ro/2011/08/29/wifi2me-testeaza-securitatea-retelei-tale-wifi-afla-parole-pentru-altele/

florinl
08-30-2011, 03:45 PM
programelul ala e mai mult degeaba - sunt 3 retele wireless pe care le "vad" de acasa, si la toate 3 imi zice ca sunt securizate si nu pot face nimic. Asta imi zice din prima secunda, nu dupa o analiza mai indelungata.

Protektor
08-30-2011, 04:06 PM
Poti avea orice program, ca sa spargi parole e alta treaba. Exista antene pentru amplificarea semnalului si atunci poti prinde mai multe retele, dar trebuie sa nu fie codate. Eu am asa ceva acasa si o folosesc cand plec in concediu si sunt in parcare sau camping, dar numai pe laptop, pe iPhone nu merge.