PDA

View Full Version : Cont Itunes de US prioritar fata de Ro

mosene80
08-30-2011, 10:53 AM
Salut
Am o problema destul de ciudata.
Am doua conturi de Itunes, unul pe US si altul pe RO, mi-am cumparat cateva aplicatii din Itunes de pe contul de Ro, dar acum cand a aparut un update, aplicatia imi cere parola de la contul de pe US pentru update, cu totul ca sunt logat pe contul de Ro.
Am incercat de toate, sa ma delogez si ma loghez din nou dar nimic, iphonul meu nu vrea sa faca update-uri decat folosind contul de US.

Ma poate ajuta cineva sa-mi conving iphone-ul sa-si aduca aminte de faptul ca cumparat si din contul de Ro, si sa faca update-ul.

Multumesc

Protektor
08-30-2011, 10:59 AM
Hm si daca-i dai parola de US, nu merge? Intreb si eu ca nu am incercat asa ceva.

mosene80
08-30-2011, 11:03 AM
pai daca ii dau parola de pe contul de US o sa-mi dea un mesaj ca ”Discountul la care eu am cumparata aplicatia s-a terminat”

As putea sa fac update din installous, dar mi se pare aiurea ca dupa ce am cumparata aplicatia sa ma duc sa-i fac update din installous

Protektor
08-30-2011, 11:16 AM
Nu cred ca o sa poti da update de acolo, numai daca il descarci tot de acolo si chiar ar fi caraghios.

mosene80
08-30-2011, 11:30 AM
Stiu, si atunci cum pot sa conving iphone-ul sa faca update de pe contul de Ro?

Ovi
09-02-2011, 01:36 AM
Fiecare aplicație de pe iPhone-ul tau la descărcare memorează contul din care a fost cumpărată. Dacă ștergi aplicația și o descarci din Store-ul RO, atunci la următorul update o va descărca din contul de RO.

---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=46.534427,24.549745