PDA

View Full Version : Iphone 4 geam spart -solutie de schimbat, help!

CristiZ
09-30-2011, 05:06 PM
Am reusit de am spart intr-un colt sticla din fata la un I4 si m-au speriat la service, preturi intre 500-700 lei pentru ca sticla fata vine cu tot cu ecran...

Stiti o solutie mai ieftina dar pe original?

E in garantie la Orange si l-as duce pentru o alta problema ca nu incarca de la priza ci numai de la PC dar nu stiu daca il primeac cu sticla putin sparta. Voi ce spuneti?

dby
09-30-2011, 06:21 PM
dute la orange , cat despre incarcat e de la mufa adaptoare , am patit si eu , cat despre colt , le spui ca il aveai in buzunar si te-ai trezit cu el spart , asta daca nu se vede clar ca l-ai scapat de undeva sau altceva . du-te si vezi pe garantie , nu te complica cu bisnitari , mai ales daca e luat de la ei

florinirimia
10-01-2011, 08:49 AM
cauta pe ocazii, sunt si cu 250 ron si la un service mai specializat ti-l poate schimba, nu e mare scofala! Si eu l-am schimbat si e perfect

reeves84
06-23-2012, 08:04 PM
Salut Florin,

Poti sa-mi spui te rog daca l-ai schimbat cu unul original sau cu o copie? Eu am intrebat la mai multe service-uri si unii mi-au spus ca ma costa 350 chinezarie si 550 original. Am gasit un tip care mi-a luat doar 210 pe display + montaj, cel mai probabil copie. Faza nasoala e ca atunci cand apas butonul home in partea de jos a ecranului apare o licarire, ca atunci cand apesi prea tare cu degetul pe un LCD si apar tot felul de culori. E normal? Asa sunt replicile sau am nimerit eu o replica proasta?

Merci!

florinirimia
06-23-2012, 08:25 PM
Sigur e o copie. Si la al meu butonul HOME era mai īnauntru decāt normal.

reeves84
06-23-2012, 08:43 PM
Sigur e o copie. Si la al meu butonul HOME era mai īnauntru decāt normal.

Stiu ca e copie. Ma intereseaza daca si la tine apare licarirea aia pe display. Nu stiu exact cum sa explic. E ca si cum ai apasa tare cu decetul pe un display.

mikeru
06-23-2012, 09:30 PM
daca e lovit si nu ai Casco, Orange va zice ca nu incarca din cauza loviturii. n.ai cum sa.i convingi ca e altfel.. scurt, asta e.

acum am vazut ca i.ai schimbat display.ul.

si despre asta isi vor da seama

/m.r.
Sent from my iPad using Tapatalk HD