PDA

View Full Version : Aplicatii instalate de pe alt cont itunes

cristu
10-04-2011, 02:15 PM
Buna ziua,
In cazul in care cumpar un Iphone 4 (fara jailbreak) si are instalate pe el diverse aplicatii cumparate din AppStore, la un update de soft se pastreaza aplicatiile ? Dar daca folosesc alt cont de itunes, pot avea acces (pot reinstala) la aplicatiile deja instalate de pe contul proprietarului initial ? Sau cum sa procedez sa pastrez aplicatiile deja instalate/cumparate folosind un nou cont de itunes ?
Multumesc.

cristu
10-04-2011, 02:52 PM
Sau mai bine zis: Aplicatiile instalate de pe un cont pot fi salvate si reinstalate ulterior folosind alt cont sau din calculator ?

flotouran95
10-05-2011, 12:29 AM
Dupa mine nueu de exemplu am schimbat doar locatia in itunes si nu imi vedea ce am descarcat de pe itunes romania .POate vorbesc prostii

boboc
10-05-2011, 05:07 PM
1. Schimbi mailul si pastrezi contul (si aplicatiile).
2. Schimbi contul si ramai fara aplicatii.

cristu
10-05-2011, 10:12 PM
1. Schimbi mailul si pastrezi contul (si aplicatiile).
2. Schimbi contul si ramai fara aplicatii.

Ma gandeam eu ..
Merci

cristu
11-15-2011, 08:27 PM
Inca ceva : pot sa instalez o aplicatie downloadata de pe un cont itunes (ro), salvata in C:\My Documents\My Music\iTunes\iTunes Media\Mobile Applications\ pe un cont pe care este inregistrat iphone-ul meu (pe alt cont itunes)?
Am un amic care are o aplicatie (platita) si doresc sa o instalez si eu. Am observat ca daca fac drag&drop la aplicatie in Library > Apps o pune in lista. Multumesc.

cristu
11-15-2011, 09:08 PM
Sau pe scurt: pot instala aplicatii platite de pe alt cont itunes, pe contul meu (pe care am activat Iphone-ul) ? daca am aplicatia copiata in calculator ?
Copiez aplicatia pe calculatorul meu si-i dau drag&drop in Library apoi Sync Apps. Se instaleaza pe Iphone-ul meu ?
Multumesc.