PDA

View Full Version : ajutor va rog 2 probleme foarte ciudate

Radu95
10-05-2011, 10:14 PM
Salutare,am iphone 3gs cu ios 4.2.1 si baseband 6.15.00,el are jailbreak + unlock acum dar vreau sa ii fac resoftare deoarece:

1. nu apar setarile de apn (ACCES POINT NAME) pentru cartele stiti cand activezi cellular data network ar trebui sa apara si alea..ca sa pun acolo setarile..eu vroiam sa le pun pe frog sunt alea cu wnw wnw wnw dar mie nu imi apare sa bag setarile alea deci nu am apn settings...bun...acesta este principalul motiv pentru care vreau sa il resoftez...ca am inteles ca daca il resoftez v-or aparea si alea

2. daca ma puteti ajuta sa fac sa mearga setarile apn fara sa fac resoftare...ar fi grozav....aa si inca ceva am incercat acum o resoftare am bagat telefonul in pwned dfu cu redsnow si apoi cand sa bag shift + restore mi-a dat eroare 3194..am schimbat porturile usb...si nik..tot la fel

sweetsinger
10-05-2011, 10:42 PM
ai salvat SHSH ??

mikeru
10-05-2011, 10:57 PM
radu ti`am raspuns in privat. nu stiu de ce insisti atata, daca oricum ai thread deschis...

angelis
10-17-2012, 09:24 PM
265426552656sal am si eu problema cu un iphone am avut cydia instalata pe ios 5 si am facut update la ios 6 acu nu pot instala cydia si nici sa revin la ios5 am salvat shsh cu tinyumbrela si nu merge ceva nu pot bifa la advantage, foto

cela_relly
10-18-2012, 12:41 PM
Presupun ca ai SHSH salvat pt versiunea anterioara.
Descarci ultima versiune de redsnow .
Deschizi redsnow - Extras -> SHSH blobs -> Stitch.
Select IPSW si alegi iOS 5.1.1 IPSW file , conectezi telef la pc si daca ai shsh salvat in cydia dai remote si apoi creezi un ipsw 5.1.1 cu shsh-ul tau pe care il vei putea scrie cu itunes .
Dupa ce ai creat fisierul , back la redsnow si select Pwned DFU.
Deschizi itunes , shift+restore si selectezi fisierul creat cu redsnow.