PDA

View Full Version : Cine decodeaza iphone 4 swisscom elvetia ?

bgdkorn
10-25-2011, 09:00 PM
Salut baieti am dar search pe forum si vad ca cei care se ocupau cu decodari definitive nu prea mai fac sau nu pot face pe swisscom (ca pe 3 dintre ei i-am contactat si nu mai fac).

Intrebarea mea este : cunoasteti pe cineva care face decodare definitiva pe swisscom elvetia? si daca da imi puteti trimite si mie un numar de telefon, o adresa de mail ceva .

va multumesc anticipat si scuze daca am postat aiurea dar sunt aproape disperat,pentru ca am facut aceeasi prostie ca multi cu restore-ul si acum am bb 04.11.08 si gevey-ul nu mai functioneaza motiv pentru care m-am gandit ca singura solutie ar fi neverlocked-ul .

p.s. de cateva zile incerc sa vbesc cu cei de la swisscom si nu primesc nici un raspuns.

ATOM10BC
01-11-2012, 01:24 PM
Salut baieti am dar search pe forum si vad ca cei care se ocupau cu decodari definitive nu prea mai fac sau nu pot face pe swisscom (ca pe 3 dintre ei i-am contactat si nu mai fac).

Intrebarea mea este : cunoasteti pe cineva care face decodare definitiva pe swisscom elvetia? si daca da imi puteti trimite si mie un numar de telefon, o adresa de mail ceva .

va multumesc anticipat si scuze daca am postat aiurea dar sunt aproape disperat,pentru ca am facut aceeasi prostie ca multi cu restore-ul si acum am bb 04.11.08 si gevey-ul nu mai functioneaza motiv pentru care m-am gandit ca singura solutie ar fi neverlocked-ul .

p.s. de cateva zile incerc sa vbesc cu cei de la swisscom si nu primesc nici un raspuns.

daca aflii ceva zi mi si mie ca si eu sunt in aceiasi situatie ca tine

mikeru
01-11-2012, 01:29 PM
de cānd s-a creat threadul ăsta s-au mai deschis cāteva pentru decodări. dă un ochi, īntreabă-i pe fiecare, că nu strică :)

philip
01-11-2012, 08:28 PM
Din cate stiu dintre operatorii din elvetia doar pentru Orange Switzerland este deblocare momentan, si e peste 100 euro.

uti79
01-21-2012, 11:55 PM

Buna si pe mine m-ar interesa o cartela de swisscom elvetia k sa imi activez iphone 4s ,dak are cineva sunt interesat chiar si contracost ,multumesc
PS: Nu este decodare definitiva la aceasta retea ,imi pare rau sa te dezamagesc ...