PDA

View Full Version : Folosirea tabletei iPad cu o tastatura fizica

zaone
01-15-2011, 12:07 PM
iDevice-urile sunt concepute in asa fel incat tastatura virtuala din iOS sa permita utilizatorilor sa testeze cu lejeritate in aproape orice conditii. O data cu lansarea tabletei iPad Apple a refacut tastatura si multi folosesc tableta pentru a scrie articole/documente/etc. Totusi in anumite conditii eu consider ca o tastatura fizica ar fi ideala pentru tableta iPad, impreuna cu o carcasa de genul acesta care practic o transforma intr-un mini-laptop.

http://www.zaone.ro/2011/01/15/rocketfish-icapsule-carcasa-care-transforma-tableta-ipad-intr-un-laptop/

Ce parere aveti?

scalpel_diem
01-15-2011, 12:17 PM
NU, NU si iar NU :)...dupa 4 luni de experienta :)...pentru rarele momente cand trebuie sa scriu un roman-fluviu :)) ma "adresez" desktopului..:)

zelpix
01-17-2011, 02:20 PM
si eu cugetam la un moment dat la asa ceva, pe siturile chinezesti gasesc o gramada de modele, care sunt mult mai faine decat cel prezentat de tine, insa deocamdata sunt indecis.In plus nu am chef sa dau nici 40 de dolari cat ar costa o asemenea tastatura la chinezi.

Paul Adrian
07-11-2011, 12:06 AM
azi cand am intrat in posesia ipad2 omul a oferit o tastatura ipad fizica care serveste precum dock station.e originala apple pentru ipad 1 dar ipad 2 fiind mai subtire no problem.ipad-ul sta foarte bine in aceasta tastatura care e suficient de grea incat sa nu poata fi rasturnata dar si datorita formei.
Am vazut ca e 359ron pe emag.