PDA

View Full Version : Problema iOS 5 pe iPhone 4 !

wNightmare
12-07-2011, 08:42 PM
Salut ! Am un iPhone 4 16GB cu iOS 5.0, custom ipsw cu sn0wbreeze. Inainte am avut iOS 4.3.3 si totu` mergea perfect, nu pot sa ma plang ca am avut vreo problema. De cand am instalat iOS 5 am o problema foarte enervanta -> cand intru in phone->recents, nu pot sterge nimic, niciun apel primit, efectuat, pierdut ... absolut nimic. Cand incerc sa sterg, imi iese din phone si revine in homescreen, iar uneori imi arata ca s-a sters apelu` respectiv dar daca intru iar in phone, imi apare la loc apelu`. Am incercat cu diferite aplicatii din Cydia, tot nu a vrut sa mearga, am incercat sa ii dau restore iar, am facut alt custom ipsw cu sn0wbreeze, tot degeaba ... orice am incercat, nu merge nimic. Deci, ce are ? Ce ii pot face ca sa pot sterge apelurile ? Multumesc mult !

wNightmare
12-08-2011, 12:41 AM
up ! Chiar nu stie nimeni ? Nu are nimeni nicio idee ?

mikeru
12-08-2011, 01:05 AM
dacă n-ai primit răspuns, īnseamnă că nu știe nimeni.

ai īncercat restore la 5.0? ai reușit asta? cred că doar la 5.0.1 poți face restore acum

wNightmare
12-08-2011, 02:38 PM
Asta am incercat cand se putea la 5.0, inainte sa iasa 5.0.1, deci da ... atunci puteam, dar m-am lasat pagubas daca am vazut ca nu merge in niciun fel, orice as face :|

mikeru
12-08-2011, 02:43 PM
păi pune 5.0.1, vezi dacă mai ai problema respectivă.

eu unul, pānă n-ai spus tu că se poate, n-am īncercat :) deci e posibil ca pe 5.0 să nu funcționeze corect treaba respectivă..

drbr
10-10-2012, 02:21 AM
Asta am incercat cand se putea la 5.0, inainte sa iasa 5.0.1, deci da ... atunci puteam, dar m-am lasat pagubas daca am vazut ca nu merge in niciun fel, orice as face :|

ai mai reusit sa rezolvi problema cu stergerea apelurilor?