PDA

View Full Version : Ce aplicații putem cumpăra din Mac AppStore?

Cr1st1one
01-15-2011, 06:30 PM
Putem privi Mac AppStore ca pe varianta desktop a AppStore prezent in toate terminalele mobile ale Apple. Voi face o lista cu ce aplicații folosesc eu zi de zi și care se găsesc Ón Mac AppStore:

1. Twitter
2. iLife '11 (Suita de editare, organizare, publicare a clipurilor video, fotografiilor, pieselor muzicale)
3. iWork '09 (Alternativa Apple pentru suita Microsoft Office)
4. Aperture (software "semi"-profesional de editare foto)
5. Stuffit Expander (dezarhivator universal gratuit - parte a suitei Stuffit Deluxe)

De asemenea, in Mac AppStore gasim unele dinte jocurile de succes prezente pe terminalele mobile:

1. Angry Birds
2. Chooper 2
3. Enigmo 2
4. Flight Control
5. Zen Bound 2

Aștept comentariile, Óntrebările, părerile, completările voastre. Ce aplicații folosiți zi de zi pe Mac și putem cumpăra/descărca din Mac AppStore?

PsychOps
01-16-2011, 03:12 PM
Eu am descarcat azi un joc 3D numit Pangea Arcade.Este foarte tare daca ai ochelari

boboc
01-16-2011, 07:48 PM
M-am uitat in aplicatiile mele,le-am cautat in appstore si le-am gasit pe acestea:

angry birds
archiver
get backup pro
iphoto
name mangler
oldbooth
rapidweaver
stuffit expander
textwranger
voila

Celelalte nu sunt in appstore momentan.

boboc
01-19-2011, 04:43 AM
Tocmai am cumparat Aperture pentru a inlocui iPhoto si pot spune ca sunt super multumit,in special la partea de organizare poze.
Cand importi pozele in librarie ai optiunea de a le redenumi, poti tine libraria in ce locatie vrei, se poate tine si in dropbox si pe cele 2 mac-uri am tot timpul aceasi librarie cu aceleasi poze.
Daca pozele le pastrez in foldere si nu in librarie cand import poze noi exista optiunea “do not import duplicates”, foarte folositoare.

boboc
04-18-2011, 02:11 PM
Ce parere aveti de Final Cut X?
Oare soft-urile din FC studio vor fi incluse in cei 299$? Sau bor fi vandute separat?
Daca luam in calcul ca Aperture e de aproape 3 ori mai ieftin in AppStore poate asa va fi si cu FCS :)

mircea_mihai_94
07-02-2011, 04:08 PM
Am cumparat acum cateva zile World of Goo si este super fain. Este disponibil si in App Store pentru iPhone si iPad. Exista variante si pentru Windows si Linux. Aici link din Mac Appstore: http://itunes.apple.com/us/app/world-of-goo/id414154107?mt=12&ls=1

boboc
08-09-2011, 01:45 PM
Am facut si eu upgrade la Pages si Numbers,versiunea 08 nu este compatibila cu suita de pe iPad.
Cine are nevoie de word processor sau spreadsheets ii recomand iWork,este mai usor de folosit fata de Microsoft Office,pentru home useri este ideal.

criss100
09-01-2012, 12:02 AM
Movist ( Movie Player) se poate pune si doua subtirtari daca se doreste e cel mai bun2368

oliviaisla
01-10-2020, 08:42 AM
Putin subiect nu am găsit acest lucru interesant.
Cum se instalează Cisco Anyconnect pe Ubuntu 18.04 64 biți (https://bestvpndotblog.wordpress.com/2018/05/08/how-to-install-cisco-anyconnect-on-ubuntu-18-04-64-bit/).
oricine știe unde pot găsi cisco orice conexiune de mac.